+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Arşiv Forumunda Düz liselere kayıtlar ne zaman başlıyor ne zaman bitiyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Düz liselere kayıtlar ne zaman başlıyor ne zaman bitiyor
  düz liselere kayıtlar ne zaman başlıyor ne zaman bitiyor internetten kayıt nasıl yapılacak ??? 2. saqopakajmer
  Devamlı Üye

  Düz liselere kayıtlar ne zaman başlıyor ne zaman bitiyor


  Sınavsız öğrenci alan liselere kayıtlar 1 ile 26 Ağustos 2011 tarihleri arasında elektronik ortamda yapılacak. Eski Milli Eğitim Bakanı Nimet ÇUBUKÇU yayınladığı genelgede şöyle dedi:

  2011-2012 eğitim-öğretim yılında sınavsız öğrenci alan ortaöğretim kurumlarının 9′uncu sınıflarına yeni öğrenci kayıtları, e-kayıt sistemi ile elektronik ortamda yapılacaktır.

  Bu uygulama ile; ortaöğretim kurumlarında eğitim-öğretim kalitesinin yükseltilmesi, okul kayıt bölgesinin ve öğrenci kontenjan tespitlerinin daha sağlıklı yapılması, veli ve öğrencilerin kendi semtlerindeki okulları sahiplenmesi, ulaşımda zaman tasarrufunun sağlanması, öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif aktivitelere daha fazla zaman ayrılabilmesi amaçlanmıştır. Bu amaçları gerçekleştirmek üzere; öğrencilerin, velilerinin ikamet adreslerine en yakın genel liseler, meslek liseleri, çok programlı liseler veya meslekî ve teknik eğitim merkezlerine yerleştirilmesi esas alınmıştır.

+ Yorum Gönder