+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Arşiv Forumunda Barbie doll nedir? Barbie doll ne demek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Barbie doll nedir? Barbie doll ne demek
  Barbie doll nedir? Barbie doll ne demek 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Barbie doll nedir

  Barbie bebek dünyanın, AO'ların en çok satan bebek, ve bir Mattel, AO'ların en tanınmış ürünlerden biri. 1959 yılından bu yana, Barbie şirket için gelir muazzam bir kaynağı olmuştur. Kadınların kendi canlandırdığı için sürekli eleştiri almış modaya doll karşı Backlashes Kadınlar, AO'ların Haklar Hareketi ve Barbie bebek sonrasında tutarlı olmuştur.

  Aslında çoğu bebek bebek, Ruth Handler, Mattel kurucularından Elliot Handler eşi temsilleri edildi tarafından Rahatsız bir ifadeyle yetişkin bir bebek önerdi. benzer bir Alman Bild Lilli bebek, Ruth Handler adlı onu kavram oturtmakta sonunda piyasa bir moda tabanlı doll varlık için o isteksiz Mattel yöneticileri ikna etti. 1959 yılında, Barbie bebek Amerikan Ulusal Oyuncak Fuarı'nda tanıtıldı.

  Orijinal doll bir zebra baskı mayo uzun saçlı sarışın veya esmer geldi. Ek kıyafetler satın alınabilir olduğunu ve şimdiki Amerikan moda trendlerine uygun istemedim. 350.000 üzerinde Barbie satıldı durumu ilk yıl,. pazarının potansiyelini fark eden Mattel hızla Barbie için eşlik bebek bırakmadan başladı, ilk sevgilisi, Ken bulunuyor. Diğer popüler erken gör Barbie, AO'ların kız kardeşi Kaptan, ve onun en iyi arkadaşı Midge dahil.

  bebek cinsel ve kadın güzelliğinin bir gerçekçi tasviri kışkırtıcı kabul edildi gibi Barbie bebek üzerindeki tartışmalar hemen başladı. İstatistikler çalışmalar normal bir insan ölçeğinde bir Barbie bebek olduğunu göstermektedir, o beş metre dokuz inç boyunda (1,78 metre), 36-18-33 inç (91-46-84 cm) ve büstü-bel-kalça oranları sahip olacak diye normalde regl mümkün olacağını çok az vücut yağ var. Ayrıca, bazı erken bebekler ölçekleri 110 £ (49,8 kg), en fazla 30 lbs (13,6 kg) onu yüksekliğinde bir kadın için zayıf ayarlı geldi. 1997 yılında Barbie bebek ****z daha gerçekçi oranlara sahip yeniden tasarlanmış, ama eleştirmenler hala bebek duyarlı genç kızlara beden imgesi hakkında zararlı fikirler uygulamak inanıyorum.

  Barbie bebek bir başka tartışmalı konu dünya bebek etnik sürümlerinin giriş görüyor. Eleştirmenler, siyah ve Asyalı Barbie, Hispanik AO'ların, ancak yarış gerçek etnik özelliklerini göstermek yerine sadece farklı bir deri rengi şikayet ediyorlar. Suudi Arabistan, bu bebek kötü bir etkisi olduğunu düşündüren ve 2003 yılında Barbie bebek yasaklı İslam dininde kadınların idealleri uymuyordu. bebek alternatif hatları diğer oyuncak şirketlerin daha gerçeğe benzer bebek oluşturmaya çalışmadan tarafından serbest bırakıldı.

  Barbie toplama dünyada önemli bir hobi haline gelmiştir. Erken ve Barbie bebek nadir sürümleri ihaleleri yüksek fiyatlarla getiriyoruz. En pahalı Barbie bebek alımları 2006 yılında Londra'da açık artırmada, bir bebek "Barbie Midnight Red isimli gerçekleşti" 17.000 $ satıldı ABD Doları (USD.)

  Barbie üzerine şiddetlenen tartışmalara, AO'ların rağmen toplum üzerindeki etkiler, bebek kültürel bir simge ve inanılmaz başarılı oyuncak kalır. 1960 yılından beri tarzı bir katalog ve Amerikan moda ve ideallerinin eğilimleri sağlamıştır. bazı eleştirmenler dilek ne rağmen, Barbie bebek Americana önemli bir parçası olduğunu ve onu ünlü yaşam devam muhtemeldir.
+ Yorum Gönder