+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Arşiv Forumunda Ali ağaoğlu kimdir hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ali ağaoğlu kimdir hayatı
  Ali ağaoğlu kimdir hayatı ve doğum yeri neresidir, hakkında bilgi lazım ama lütfen fazla uzun olmasın 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Ali ağaoğlu kimdir hayatı


  Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu,3 Mart 1954 yılında Trabzo’nun Of ilçesinde dünyaya gelmiştir. Çok genç yaşlarda iş hayatına atılan Ali Ağaoğlu, Ağaoğlu Şirketler Grubunu kurdu. 27 yıldır inşaat, turizm ve hizmet sektöründeki çalışmalarına devam eden Ağaoğlu,1981 yılında büyük site kategorisinde ilk inşaatını tamamladı.
  Ağaoğlu, bu tarihten itibaren sanayi sektörüne yönelerek faaliyetlerini genişletmeye başladı. 1998′de My konseptli projelerinin ilk atılımlarını gerçekleştirdi. Eltes İnşaatı aldıktan sonra Eltes Güneşi Ümraniye ve Eltes Gold Residence projelerini tamamladı.
  Üç çocuk babası olan Ağaoğlu tam bir doğa tutkunudur. Kilyostaki çifliğinde sebze meyve yetiştiren Ali Ağaoğlu, hayvanlarlada ilgileniyor.Ağaoğlunun bilinen iki işi var. Gayrimenkul ve turizm’dir.
  Ali Ağaoğlu, 2004-2006 yıllları arsında Türkiye’deki konut piyasasında ‘ne yapsam satarım’ mantığının olduğunu söyledi.
  Türkiye’de konut denince ilk akla gelen müteahhit firmalardan biri olan Ağaoğlu Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Türkiye’deki konut piyasasını Gazeteport’a değerlendirdi

  KASAP BİLE MÜTEAHHİT OLDU
  Türkiye’de 2004-2006 yıllarında konut patlaması olduğunu ancak bu patlamada iş bilmeyenlerin müteahhitliğe soyunduğunu ifade eden Ağaoğlu,” Türkiye’de özellikle 2004 – 2006 yılları arasında ‘ne yapsam satarım’ mantığı vardı. Terzi, kasap, hatta manavlar bile müteahhitliğe soyundu. Böyle olunca yeni ama niteliksiz konut patlaması yaşandı. Krizle birlikte bu oyuncular oyun dışında kaldı. bu işi yıllardır yapan ve kurumsallaşmayı başarmış olan firmalar ise yoluna devam etti” dedi.
  3 AYDA 2 BİN KONUT SATTI
  Ali Ağaoğlu, son dönemde yaptıkları kampanyalarla 3 ayda 2 bine yakın konut sattıklarını söyledi. Ali Ağaoğlu,” Doğru yerde, doğru fiyatlarla ve doğru ödeme konuşllarıyla ev yatpığımız zaman satmakta zorlanmazsınız. Biz bu yolu seçtik ve başarılı olduk. Türkiye’nin halen yeni konut ihtiyacı var. Ülkemizdeki emlak fiyatları dünyanın aksine yukarı yönlü olacaktır. Emlak fiyatlarındaki düşüş global ekonomik krizi tetikleyen en önemli unsur oldu. Emlak fiyatlarının düşmesi bankaların teminat yapısını zedeledi. Sağlıksız piyasa koşulları da buna eklenince dünyayı olumsuz etkileyen bir kriz başladı” şeklinde konuştu.
  SADECE KONUT OLARAK DÜŞÜNMEYİN
  Türkiye’de konut sektörünün canlanmasının başka sektörlere de yaradığını söyleyen Ağaoğlu,” İnşaat sadece kendi sekötrünü ilgilendiren bir sektör değil. Başka sektörlere de katkı sağlıyor. Emek yoğun bir sektör. İstihdama büyük katkısı var. İnsalar yeni bir daire satın aldıkları zaman eşyalarını da yeniliyor. Bu da mobilya ve beyaz eşya sektörüne büyük katkı sağlıyor” dedi.
  15 YILLIK İŞİMİZ VAR
  Şu anda yabancı bir ülkede yatırım yapmayı düşünmediklerini kaydeden Ağaoğlu,” Türkiye’de nereden baksanız 15 yıllık daha işimiz var. Buradaki işlerimizi tamamladıktan sonra yabancı bir ülkede yatırım yapma konusunu gündeme getirebiliriz. Şimdilik böyle bir düşüncemiz yok. Ağaoğlu Şirketler Grubu genç ve dinamik bir şirket. Konut amiral gemimiz olacak. Enerji alanında da büyük projelerimiz var” dedi.
+ Yorum Gönder


ali ağaoğlu vikipedi,  ali ağaoğlu hayatı vikipedi,  ali agaoglu vikipedi,  ali ağaoğlu kimdir vikipedi,  ali ağaoğlu wiki,  ali ağaoğlunun hayatı vikipedi