+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Arşiv Forumunda masallardaki imgelerin kullanım sebepleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  masallardaki imgelerin kullanım sebepleri nelerdir
  lütfen acil olarak bu konu gerekiyo bana yha lütfen çok acilll 2. Nermin
  Devamlı Üye

  lütfen acil olarak bu konu gerekiyo bana yha lütfen çok acilll

  Facebook Hakkında merak edilenleri daha önceki yazılarımızda yazmıştık. Bu seferde Sıkça sorlan soruları Bülent Kardeşimiz bir araya getirmiş ve bizde burada yayınlıyoruz. Eğer sizin de sormak istedikleriniz varsa burada yazabilirsiniz.

  1. Okulumu yazdıgımda Facebook kabul etmiyor “There is no college network for this email address. Please double-check your email address or request to add your network” Hatası
  Okullar için Türk okullarından çok azı var. Bu hatada da bu Mail adresi için böyle bir Kolej yok. Lütfen kontrol ediniz gibi birşey diyor. O yüzden kabul etmiyor. “I am” yazan yere “none of the above” yani “Yukarıdakilerden Hiçbiri” şıkkını seçmenizi öneririm. Bunu yaptığınızda hata vermemesi gerek.

  2. Dogum Tarihimi yazdıgımda kabul etmiyor
  Facebook 18 yaşından büyüklerin siteye üye olmasını şart koymuş. Bunu aşmamız için dogru bir yolumuz yok ama ille üye olmak istiyorsak Dogum yılımızı 18 yaş veya üstü olacak gibi ayarlayıp siteye kayıt olabiliriz. Tabiki ben bunu uygun görmüyorum.

  3. Facebook’a girişi nereden yapıyoruz
  Sitenin solunda kalan “Email” ve “Password” yazan yerden giriş yapabilirsiniz.

  4. Eski arkadaşlarımı buldum ama arkadaş listeme ekleyemiyorum
  Soldaki “Search” den aramak istediğiniz kişinin adını soyadını yazıyorsunuz. Daha sonra gelen ekranda kişilerin sıralandıgı yerde sag tarafta “View Friends” yazan yerin altında “Add to Friends” yazan bir yer var. Ona tıklıyoruz. Karsımıza gelen ekranda “Add Friend” tusuna tıklıyoruz. Bunları yaptıktan sonra karsı taraftaki insanın arkadaslıgımızı onaylaması gerek. Onayladıktan sonra sizin arkadas listenizde onlar görünecektir.

  5. Üyelik Nasıl iptal edilir
  Üye Iptali için üye girisi yaptıktan sonra sitenin sagında duran “Account” a basınız. Oradan “Deactivate Account” yazan yerin yanındaki “Deactivate” e basınız. Bu sekilde iptal edebilmeniz gerekiyor. Buradaki bilmeniz gereken sey silindi mi diye email ve sifrenizle hesabınıza yeniden girerseniz, Hesap yeniden aktif oluyor. 1-2 gün bekleyin, sildikten sonra veya Facebook a hala üye olan bir arkadaşınıza sorun sizin üyeliğinizi görebiliyor mu diye.
  6. “JavaScript is currently disabled on your browser” tipinde bir hata mesajı alıyorum veya Sürekli sol alt köşede sayfada “Hatalar Oluştu” yazısı geliyor
  Bunun nedeni Web Tarayıcınızda Javascript yüklü degil, Kapalı veya bir sorun var demektir. Eğer Javascript Kapalıysa onu açmalıyız, Internet Explorer’ı açın. “Araçlar” oradan “Internet Seçenekleri” ne tıklayın. “Güvenlik” sekmesine tıklayın. Burada “Özel Durumlar” a tıklayın. O pencerede scroll yardımıyla aşağı inin. “Java VM” , “Java Izınleri” yazan yerin altında “Yüksek Güvenlik” i seçin. Biraz daha aşağı inip “Java programcıklarının çalıştırılması” nı bulun ve “Etkinleştir” i tıklayın. Bunları yazmışsanız “Tamam” a gelen pencerede “Evet” e ve “Internet Seçenekleri” ni de “Tamam” a basıp kapatın.
  Internet Explorer’ı kapatıp yeniden açın ve girmek istediğiniz sayfaya girin, Bu kez sorun olmaması gerekir. Sorun devam ediyorsa Firefox Web Tarayıcısına geçmeyi deneyin. Firefox’u indirip kurmak için tıklayınız; http://www.getfirefox.com

  7. Eski arkadaslarımı nasıl bulabilirim
  Bu konuda pek bir açıklama gelmiyor aklıma. Iki Yolunuz var;
  Ilki siteye üye olup daha sonra sitedeki üyeliginize girdiginizde Soldaki “Search” yazan yere eski arkadaslarınız ad-soyadını yazıp (Örnek olarak Dinçer Degre gibi) Enter tusuna basıp gelen sonuçlardan arkadasınızı bulup “Add to friends” e tıklarsınız.
  Ikinci yol yine siteye girdiginizde “Search” e okulunuzun ismini yazın. ve gelen gruba girin ve “View Group” a basın. Members sekmesine gelip “See All” a tıklayın. Karsınıza çıkan ekranda arkadaslarınızın olup olmadıgını arayınız.
  Tabi bu iki islemi yaparkende arattırdıgınızda hiçbirsey bulamayabilirsiniz. Bu durumda ya aradıgınız insan Facebook’a üye degildir yada aradıgınız Okul’un Grubu kurulmamıstır.

  8. Dogum tarihini yanlıs girdim sadece yılı degistirmem gerek ancak “Edit” den degistirilmiyor
  Dogum günümüzü kendimiz degistiremiyoruz ama mail atabiliriz o sekilde degistiriyorlar.
  Önce Facebook’a giris yapin, asagıdaki linke tıklayın.
  http://www.Facebook.com/help.php?page=5

  Bu link sizi Help / Account Settings Help e göndericek.
  Oraya girince en asagı inin ve “Write us a message” a tıklayın.
  “Subject” e “Birthday change” yazın.
  “Your message” kısmına ise asagıdakini yazın.

  Hi. I entered my birthday wrong. My Birthday is 01.01.82 (day/month/year) Please change my Birthday

  01.01.82 yazan yere kendi Dogum gününü gün/ay/yıl olarak yazınız ve “Send” e tıklayın.

  9. Facebook’ta Ad-Soyad’ımı sonradan nasıl degistirebilirim
  Siteye üye girisini yaptıktan sonra sag üstte “Account” yazan bir yer var. Oraya tıklayın. “Name” yazan yerin sagındaki “Change” e tıklayın ve Isim Soyadını oraya girin ve “Change Name” e tıklayın. “I confirm this is a legitimate request” yazan kutucugu isaretleyin ve “Confirm Request” tusuna basın. Isminizin degismesi için belli bir süre geçmesi gerekebilir.

  10. Arkadaslarımı buldum ama bazılarının Profilini açamıyorum
  Bunun olmasının ilk sebebi Turkey Network’üne üye olmamanızdan kaynaklı olabilir. Network nasıl seçilir öğrenmek için tıklayın.
  Eğer sorun bu değilse bazı üyeler kısıtlıyorlar Limit koyuyorlar Arkadas olmadıkları insanlar fotolarını göremesin diye,
  Hatta “Add to Friends” e tıklayıp arkadas olduklarınız bile eger limitle ilgili kutucugu isaretlemisse,
  Siz onların fotolarını falan göremeyebiliyorsunuz.

  11. Facebookta arkadas oldugum kisiler benim Email adresimi görebilir mi, Kapatabilir miyim
  Eger Email adresinizi kimsenin görmesini istemiyorsanız.
  Facebook’a girdikten sonra yapmanız gereken adımlar şunlardır;
  “Edit” e oradan “Contact” a girin. Email’lerinin karşısında “Only my friends” yazıyor ona tıklayın.
  Gelen menüden “No One” ı isaretleyin ve “Save” e tıklayın.
  Birden fazla Email adresiniz varsa bu islemi hepsi yada istedikleriniz için tekrarlayın.
  Şimdide “Contact” sayfasının altındaki “Save Changes” a tıklayın.
  Hangi mail adresi için bu islemi yapmışsanız. O adres kimse tarafından görülmez.

  12. Kullanıcı adımı ve sifremi giriyorum “Your Account has been disabled by an Administrator” diyor
  Bu uyarıyı eger Facebook üyeliginizi kapatmışsa alırsınız. Facebook’a bir mail atmak en iyi çözümdür. Bu konu hakkında Bir kaç gün önce bu siteyi ziyaret eden filiz adlı üye disabled@facebook.com a mail atıp hesabını açtırmış.
  Mail Şablonu olarak onun yazdığını alt tarafta yazıyorum. Bu maili facebook’a üye olduğunuz mail adresinizden yazınız. Böylece sizde facebook’a bir mail atarak hesabınızın aktif olmasını sağlayabilirsiniz.

+ Yorum Gönder