+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Arşiv Forumunda Burnumdaki Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulabilirim Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Burnumdaki Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulabilirim
  Burnumdaki Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulabilirim? 2. Gülden
  Devamlı Üye

  Burnumdaki Siyah Noktalardan Nasıl Kurtulabilirim
  insan derisi dış ortamla gözenekler vasıtasıyla temas halindedir. Bu gözenekler ter ve yağ bezlerinin dışa açılmasını sağlar. Yağlı ciltlerde gözenekler daha çok, geniş ve derindir. Günlük yaşamda bu gözenekler kirle (duman, is, toz vb.) dolar. Cildinizi temiz tutmanız, ayrıca sivilce ve siyah noktaları sıkmamanız gerekmektedir. Aksi takdirde enfeksiyon ve sivilceler oluşabilir. Bu gözeneklerin küçülmesi ve içlerinin temiz olması için sizin cildinize en uygun ürünü cilt bakım uzmanlarıyla görüşerek kullanabilirsiniz. Eğer sorununuz bu şekilde çözülmezse bir cilt hastalıkları uzmanıyla (dermatolog) görüşmeniz öneririm.
 3. Zarafet
  Üye
  Cildin temiz tutulmaması ve yağlı besin tüketimi siyah noktalarınızda artışa neden olacaktır. Bu nedenle beslenmemize dikkat etmeliyiz. Siyah noktalardan kurtulmak için yapmamız gereken gözenekleri açmak. Aynı miktarda Çay şekeri, kahve ve balı karıştırıp siyah noktaların bulunduğu bölgeyi bu karışımla obun böylece siyah noktalardan kurtulmuş olursunuz.
 4. Muhammed
  Özel Üye
  Yüzünüzü sürekli bol su ve sabunla yıkayın. Ayrıca yağlı yemeklerden elinizden geldiğince uzak durmaya çalışın. Çünkü yüzde ve burunda meydana gelen siyah noktalar yağ tabakası nedeniyle tıkanınca vücuttaki ter vb. maddeleri atamaz ve tıkanıklık nedeniyle siyah noktalar meydana gelir.

+ Yorum Gönder


yüzümdeki siyah noktalardan nasıl kurtulabilirim