+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Konuları Forumunda Atatürk'ün "Tarih yazmak, tarih yapmak kadar mühimdir" sözü neyi anlatır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Atatürk'ün "Tarih yazmak, tarih yapmak kadar mühimdir" sözü neyi anlatır?
  Atatürk'ün "Tarih yazmak, tarih yapmak kadar mühimdir" sözü neyi anlatır? 2. Mineli
  Devamlı Üye

  Atatürk'ün "Tarih yazmak, tarih yapmak kadar mühimdir"

  yazan yapana sadık kalmazsa değişmeyen hakikat insanlığı şaşırtacak bir mahiyet kazanır" diye devam eden bir m. kemal vecizesidir. en sevdiğim ve takdir ettiğim sözüdür.
  bence sırf atatürk'ün bu sözü uygulansa yani resmi tarih değil; değişmeyen hakikatlerle dolu gerçek tarih insanımıza öğretilse bu milletin sırtı yere gelmez. çünkü hakikat gizlenemez. gizlendikçe daha kuvvetli bir şekilde ortaya çıkmak için fırsat kollar. ve bugün biz atatürk'ün işaret buyurduğu değişmeyen hakikatın ayak seslerini duyar gibiyiz.

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Atatürk'ün "Tarih yazmak, tarih yapmak kadar mühimdir" sözü neyi anlatmaktadır


  Tarih yazmak tarih yapmak kadar mühimdir. Yazan yapana sadık kalmazsa değişmeyen hakikat insanlığı şaşırtacak bir mahiyet alır.”

  Tarih yazılırken belgelenilirken gerçeklere mutlaka sadık kalınmalıdır. Aksi taktirde tarih yazmanın bir anlamı kalmaz ve okuyanı doğrulara yönlendirme geçmişten ders alarak o hatalara düşmeme ya da o başarıların sırrını anlama amacına hizmet edemez.

+ Yorum Gönder


tarih yazmak tarih yapmak kadar mühimdir sözünün açıklaması vikipedi,  tarih yazmak tarih yapmak kadar mühimdir sözcüğü. ne anlama gelir