+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Konuları Forumunda Bazı bilimadamları kütlenin korunumu yasasını neden kabul etmiyor? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Bazı bilimadamları kütlenin korunumu yasasını neden kabul etmiyor?
  Bazı bilimadamları kütlenin korunumu yasasını neden kabul etmiyor? 2. Mineli
  Devamlı Üye

  Bazı bilimadamları kütlenin korunumu yasasını neden kabul etmiyordular

  Bilim ne kadar tam gerçekçi densede bilim zamana göre araştırmalar sonunda değişebilecek bir kavramdır özelllikle güzel bir örnek binbbang patlaması kanıtlamalarla söylemesine rağmen bilimadamlarının bazıları hala başka düşünceler savunuyorlar bilimadamları maalesef bazen kendi bildiklerinden şaşmamak için bilimi ve gerçeği bile hiçe sayarak yollarına devam ediyorlar

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  bilimadamları kütlenin korunumu yasasını neden kabul etmiyor


  Klasik mekanikte momentum ya da devinirlik[1] (çoğul momenta; SI birimi kg·m/s ya da eşdeğer olarak, N·s), bir nesnenin kütlesi ve hızının çarpımıdır; (p = mv). Hız gibi, momentum da vektörel bir niceliktir, yani büyüklüğünün yanı sıra bir yöne de sahiptir. Momentum korunumlu bir niceliktir (çizgisel momentumun korunumu); yani bu, eğer kapalı bir sistem herhangi bir dış kuvvetin etkisi altında değilse, o kapalı sistemin toplam momentumunun değişemeyeceği anlamına gelir. Momentum benzer bir konu olan açısal momentum ile karışmasın diye, bazen çizgisel momentum olarak da anılır.

+ Yorum Gönder