+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Konuları Forumunda Gürültü kirliliğinin sonuçları,Gürültü kirliliği ve sonuçları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Gürültü kirliliğinin sonuçları,Gürültü kirliliği ve sonuçları
  mesala gürültü kirliliği çok fazlaysa ölür,sağır olur gibi(ben örnekleri attım) 2. Mine
  Devamlı Üye

  Gürültü kirliliğinin sonuçları

  Ses kirliliği sanayileşme ve modern teknolojinin gelişimiyle ortaya çıkan çevre sorunlarından biridir. Gürültü de denilen ses kirliliği istenmeyen ve dinleyeni rahatsız eden düzensiz ve yüksek seslerdir.
  Çok yüksek sesle müzik dinlemek, uzun süre gürültülü ortamda bulunmak işitme yeteneğini olumsuz yönde etkiler. Gök gürültüsü ve uçak geçmesi gibi durumlarda oluşan gürültü kulak zarına zarar verebilir.
  Bu nedenle yüksek sesle müzik dinlememeli, gürültülü ortamlarda bulunduğumuzda ağzımızı açık tutmalıyız. Ağzımızı açık tuttuğumuzda östaki borusundan orta kulağa hava girer ve kulak zarına yapılan basınç dengelenir. Böylece kulak zarının olumsuz etkilenmesi önlenmiş olur.

  Gürültünün insan sağlığına olumsuz etkileri
  * Psikolojik dengesizlikler ortaya çıkar.
  * Dikkat dağılır, iş verimi düşer.
  * Sinir sistemi bozulur.
  * Baş ağrısı ve baş dönmesi olur.
  * Yüksek sesle konuşma alışkanlığı oluşur.
+ Yorum Gönder


gürültü kirliliğinin sonuçları,  ses kirliliğinin sonuçları,  gürültü kirliliği sonuçları,  gürültü kirliliğinin etkileri,  ses kirliliği sonuçları,  gürültü kirliliği nedenleri ve sonuçları