+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Konuları Forumunda Twister Nasıl Oynanır Oyun Kuralları Nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Twister Nasıl Oynanır Oyun Kuralları Nelerdir
  Twister Nasıl Oynanır Oyun Kuralları Nelerdir? 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Twister Nasıl Oynanır Oyun Kuralları Nelerdir  Popüler bir oyun olan, piyasadaki adıyla “Twister” oyununu, kelime öğretirken 4, 5 ve 6 yaş öğrencileriyle kullanabilirsiniz. Bu oyun, çok karmaşık olmamak şartıyla,3 yaşındaki öğrencilerle de kullanılabilir.Bu oyunu oynamak için kasap kağıtları ile bir oyun alanı yaratabileceğiniz gibi, sadece flashcard’ları yere koymanız da yeterli olabilir.2 ya da 4 adet kasap kağıdını bir koli bandı yardımı ile birleştirebilir, üzerine eşit aralıklarla çalışmak istediğiniz kelime veya kavramların resimlerini ya da kartlarını yapıştırabilir ya da çizebilirsiniz. Kasap kağıdı çocukların kartları kaydırmasını engellediği için daha kullanışlı oluyor.

  Kasap kağınının büyüklüğüne göre 2 ya da daha fazla öğrenci seçilir ve kağıdın yanına gelmeleri istenir.

  Öğretmen “put your hands on the doctor,” touch the doctor with your hands” gibi cümlelerle öğrencileri yönlendirir. Öğrencilerin elleri doktor kartının üzerindeyken, öğretmen “put your feet on the garndener,” “touch the gardener with your feet” gibi cümlelerle öğrencilerin aynı anda ayaklarını da başka bir karta koymalarını sağlar. Oyun, öğrenciler dengelerini yitirinceye ya da direktif verilmesi imkansızlaşıncaya kadar devam eder.

  Twister, çocuklar sağ ve sol kavramlarını öğrendiklerinde daha da eğlenceli oluyor. Böylelikle “sağ elini şu karta koy” diyebiliyorsunuz. Ama bu kavramları bilmeden de elinizle göstererek öğrencilerin iki elini birden kullanmalarının önüne geçebiliyorsunuz. Bu sayede, zamanla bu kavramları sizden duyarak da öğrenebiliyorlar.Birkaç oyundan sonra sizin yerinize bir öğrencinin direktif vermesini isteyebilirsiniz. Sadece eller ve ayaklar değil, dizler, omuzlar, kafa ve göbek gibi daha zorlayıcı yerlerle de oynamayı deneyebilirsiniz.
+ Yorum Gönder


twister nasıl oynanır türkçe,  twister oyun kuralları