+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Konuları Forumunda Hayvanın veya bitkinin birleşmesinden ortaya çıkan yeni türe ne ad verilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hayvanın veya bitkinin birleşmesinden ortaya çıkan yeni türe ne ad verilir
  İki farklı canlının,hayvanın veya bitkinin birleşmesinden ortaya çıkan yeni türe ne ad verilir? 2. Asel
  Bayan Üye

  hayvanın veya bitkinin birleşmesinden ortaya çıkan yeni türe ne ad verilir

  İki farklı canlının,hayvanın veya bitkinin birleşmesinden ortaya çıkan yeni türe ne ad verilir?


  Cevap

  Melez.

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  hayvanın veya bitkinin birleşmesinden ortaya çıkan yeni türe ne ad verilirmektedir  Kimyasal (CAS kayıt numarası: 9005-25-8) olarak nişasta, amiloz ve amilopektin isimli iki polimerik karbonhidratın (polisakkaritin) birleşimidir. Amiloz, glikoz monomer birimlerinin alfa-1,4 bağlantılılarla uçuca eklenmesinden oluşur. Amilozdan farklı olarak amilopektinde dallanma vardır, ana her 24-30 glikoz monomerinden birinde alfa-1,6 bağlantısı ile bir yan zincir başlar.

  Amiloz lineer bir moleküldür, ancak birbirini izleyen glikoz birimlerinin açili olma eğiliminden dolayı bir sarmal oluşturur. İki amiloz molekülü birbirine sarılarak bir çifte sarmal da oluşturabilirler. Bu sarmalın iç yüzeyi hidrofobik olduğu için içinde yer alan su molekülleri kolaylıkla daha hıdrofobik moleküllerle yer değiştirebilir. Nişasta testinde kullanılan iyot molekülleri amiloz sarmallarının içine dizilince mavi bir renk oluşur. Amiloz sarmalları arasında oluşan hidrojen bağları yüzünden içinde çok az su barındıran yoğun bir yapı oluşur.

+ Yorum Gönder