+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Konuları Forumunda İnsanlar nezle olduklarında burnu tıkalıyken tat almamalarının sebebi nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İnsanlar nezle olduklarında burnu tıkalıyken tat almamalarının sebebi nedir
  insanlar nezle olduklarında burnu tıkalıyken tat almamalarının sebebi nedir 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  insanlar nezle olduklarında burnu tıkalıyken tat almamalarının sebebi nedir  Normal solunum, burundan yapılır. Kişi, burundan nefes almalı ve vermelidir. Spor yaparken, koşarken alınan hava yetmezse ağız da solunuma katılabilir.

  Burun tıkanıklığı, en sık karşılaşılan şikayetlerden biridir. Bir an için burnunuzu elinizle tıkarsanız, bu şikayetin, yaşam kalitesini nasıl azalttığını ve sıkıntı yarattığını anlayabilirsiniz.

  Bazı kişiler, burun tıkanıklığından çok rahatsız olmazlar ve önem vermezler. Fakat burunun, solunan havayı temizlemek, nemlendirmek, koku ve tat alımına yardımcı olmak gibi çok önemli görevleri vardır.

  Burun, içerisinde bir duvarla tam iki bölmeye ayrılmıştır. Her yüz insandan sekseni aynı anda iki burnundan nefes alamaz. Bu, normal fizyolojik bir olaydır. Burunda "konka" denilen, şişen ve inen yapılar vardır. Bunlar dönüşümlü olarak şişer ve inerler, böylece bir tarafın, bir süre dinlenmesini sağlarlar. Birçok insan, bunun farkına varmaz. Burun solunumuna çok dikkat eden veya bu işlemin abartılı bir şekilde gerçekleştiği kişiler, farkına varırlar.

  Burun tıkanıklığının dört ana sebebi vardır. Bunlar tek başlarına burun tıkanıklığı yapabilecekleri gibi aynı insanda, birlikte de bulunabilirler.

  bir rahatlık sağlar.

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  insanlar nezle olduklarında burnu tıkalıyken tat almamalarının sebebi nelerdir
  Çünkü çoğu şeyin kokusunu tad olarak algılarız Yani burnunuzu bir mandalla tutturup gözünüz kapalıyken yemekleri tadarsanız yemeğin ne olduğunu anlayamazsınız

+ Yorum Gönder