+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Yeni Forumunda Banka staj defteri doldurma doldurulmuş staj defteri örnekleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Banka staj defteri doldurma doldurulmuş staj defteri örnekleri
  bankada staj yapıyorum staj defterimi doldurmam gerekiyor doldurulmuş staj defteri örnekleri var mı acaba? 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Bankacılık Staj Dosyası Hazırlama Aşamaları

  1. Kapak Sayfası

  2. Staj Yazısı

  Resimli ve onaylı olarak öğrenciye verilen, staj süresinin sonunda öğrencinin çalıştığı bölümler veya konular ile hangi tarihler arasında, ne süre ile bu çalışmalarda bulunduğunu gösteren, staj imkanı sağlayan kurum yetkililerince imzalanıp onaylanmış belge konulmalıdır.

  3. Giriş

  Yapılan çalışma hakkında kısa bir bilgi verilmeli, raporun farklı kısımlarında neler anlatıldığı özetlenmelidir.
  Yazılım stajı için örnek bir giriş (kısaca), aşağıda verilmiştir.

  Staj boyunca büyük bir holdingin bilgi işlem bölümünde yazılım projelerinin nasıl ele alındığı ve yürüdüğü gözlemlenmiştir. Proje yöneticisinin görev ve sorumlulukları, firma yöneticilerine vermekle yükümlü olduğu raporlar hakkında ilk elden bilgi sahibi olunmuştur. Sistem analistlerinin problemi analiz etme biçimleri incelenmiş, yazılım mühendislerinin tasarımı ışığında programcıların projeyi nasıl kodladıkları gözlemlenmiştir. Yetkili yazılım mühendisinin verdiği görevi başarabilmek için öncelikle ASP.NET teknolojisi üzerinde çalışma yapılmıştır. Çalışmaların sonucunda ise bölümün hazırladığı projenin bir modülünün kodlaması ve testi gerçekleştirilmiştir.
  Bu staj raporunun 4. ve 5. bölümlerinde çalışılan holding ve bölüm tanıtılmış, 6. bölümde ise öğrenilen teknolojinin ışığında kodlaması gerçekleştirilen modülün özeti verilmiştir. Daha sonra yapılan çalışma 7. bölümde tablo halinde hafta bazında gösterilmiş, 8. bölümde yapılan işler gün bazında anlatılmıştır. Staj çalışmasının sonucunda kazanılan bilgi ve beceriler 9. bölümde sonuç halinde açıklanmıştır.

  4. Kurum Tanıtımı

  Staj yapılan işletmenin temel çalışma sahası, organizasyon yapısı, üretimi ve ürünleri hakkında bilgiler verilmelidir.
  Kurum tanıtılırken web sayfasındaki bilgileri olduğu gibi kopyalayıp yapıştırmak yerine, öğrenci kendi yorumlarını da yapmalıdır. Bunun için örneğin karşılaştırmalardan yararlanılabilir. Bilgisayarın kurumdaki yeri, kullanım alanları, sağladığı kazanç-kolaylıklar da bu bölümde anlatılmalıdır. Bu bölüm kurumun yapısına göre 2-5 sayfa arasında olabilir.

  5. Birim Tanıtımı

  Staj yapılan birimin varsa özel donanım ve/veya yazılımları hakkında bilgiler verilmeli, birimde gerçekleştirilen uygulamalardan bahsedilmelidir. Birimin organizasyon yapısı da tanıtılmalıdır. Organizasyon yapısında yer alan kişilerin görev tanımları da yapılmalıdır. Bu bilgiler mevcut bir dokümandan hazır olarak alınmamalı, yetkili kişi sorgulanarak elde edilmelidir. Görev tanımları verilirken gerekirse çalışanlardan da bizzat bilgi alınması faydalı olacaktır.

  6. Proje Özeti

  Staj süresince yapılan projeden bahsedilmelidir. Görev alınan her farklı proje yeni bir alt başlık altında incelenmelidir. Büyük bir projenin belli bir kısmında görev alınmışsa önce ana projenin, daha sonra ise öğrencinin kendi uğraştığı kısmın tanıtımına yer verilmelidir. Herhangi bir projede yer alınmamışsa öğrencinin staj boyunca incelediği ve bunun sonucunda kendi geliştirdiği uygulamalar özetlenmelidir. Sistem yapısı ve kullanılan teknoloji hakkında bilgi verilmelidir. Yapılan çalışmaların sonuçları belirtilmelidir.
  Bu bölümün detaylı açıklamalar yapılan bir yer değil, özet olduğuna dikkat etmek gereklidir. Gerçekleştirilen projeler hakkında özet bilgi verilmelidir. İşin nasıl yapıldığı ve aktarılması gereken noktalar, 8. bölümde yer almalıdır.
  Yazılım stajı için örnek bir proje özeti aşağıda verilmiştir.
  Staj süresinde ABC holdinginin bilgi işlem birimi, yine holdinge ait, araba satımı ve servisi veren bir şirketi için bir program hazırlamaktadır. Galeri tarafında müşteri ve araç bilgilerinin tutulması gibi rutin işlemler yanında, yeni modeller çıktığında alma potansiyeline sahip eski müşterilere davet yollanması gibi akıllı işlevlere sahip bir uygulama proje kapsamında geliştirilmişti. Projenin diğer parçası olan servis kısmı ile ilgili program devam ediyordu. Personel-iş eşlemesi takibi, hasarlı araçların takibi, muhasebe entegrasyonu gibi modüllerin analizi bitmiş, tasarım-kodlama aşamasına gelinmişti. Amirim olan yazılım mühendisinin benden istediği, her saat başında veritabanında bir sorgulama yaparak, servis için bırakılan araçlardan işlemi tamamının sahiplerine SMS yollayarak araçlarının hazır olduğunu, ödemesi gereken tutar ile birlikte bildiren bir modüldü. Bunun yanında şirketin web sayfasında ilgili bölüme giren müşteri, plakasını yazdığında aracının hazır olup olmadığını da öğrenebilmeliydi. Bu da gerçekleştirmekle sorumlu olduğum bir modüldü.
  Tüm bu işlemleri gerçekleştirmek için ASP.NET ve web servisleri konuları üzerinde incelemeler yapılmış, gereken kısımları öğrenilmiştir. Veritabanından sorgulama yapmak için temel SQL çalışılmıştır. SMS yollamak için yöntemler incelenmiş ve geliştirilen proje ve platforma uygun olanı öğrenilerek uygulanmıştır.

  7. Haftalık Çalışma Çizelgesi

  taj süresi içerisindeki her haftanın çalışma planı, hafta boyunca incelenen konular ve gerçekleştirilen uygulamalar çizelgede gösterilmelidir. (Staj süresince yapılan çalışmanın süresine bağlı olarak sayfa sayısı değişebilir)
  Haftalık çalışma çizelgesi hazırlanırken sadece konu başlığı verilmemeli, her gün ne yapıldıysa onu açıklayan bir başlık yazılmalıdır. Yazılım stajı için iyi ve kötü birer örnek aşağıda görülmektedir.


  8. Haftalık Çalışmanın Raporlanması

  Staj süresince yapılan çalışmalar, öğrenilen sistem ve ürünler, görev alınan projeler ve gerçekleştirilen uygulamalar verilen şablon kullanılarak gün bazında rapor edilmelidir. Her gün için yaklaşık 1-2 sayfa yeterli olacaktır. Ancak kurumun tanınması ve oryantasyon ile geçen günler gibi zamanlar, staj raporunda farklı kısımlarda daha detaylı olarak anlatıldığı için, referans vermek suretiyle tek sayfada yer alabilir. Yazılım stajı için küçük bir örnek aşağıda verilmiştir.

  9. Sonuç

  Stajın kazandırdığı bilgi ve deneyim açıklanmalı, görev alınan projenin veya gerçekleştirilen uygulamanın katkıda bulunulan kısımlarının sonuçları (problem, gözlem, yorum, v.s.) özetlenmelidir. İyi bir sonuç bölümü, tüm staj çalışmasını kapsadığı için, yaklaşık iki sayfa boyutunda olabilir.

  10. Kaynaklar

  Raporun yazımında ve yapılan çalışmada yararlanılan kaynaklar (kitap, makale, dergi, internet sayfası, ders notu vs.) listelenmelidir. Kaynak gösterilmeden hiçbir alıntı yapılmamalıdır. Staj raporunda yer alan bir kısmın kaynak gösterilmeden bir kaynaktan alındığı değerlendirme komisyonu tarafından belirlendiğinde, gerekli işlem yapılacaktır. Kaynakwh: Staj dosyası hazırlama – staj dosyası nasıl hazırlanır ?

  11. Ekler

  Raporda kullanılan büyük şekiller, şemalar ve istenen diğer bölümler (program, grafik, resim, ekran çıktısı, v.s.) ek olarak verilmelidir. Gerçekleştirilen uygulamaların kaynak kodları bütünüyle rapora eklenmemeli, CD’ye kaydedilerek zarf içinde arka kapağa yapıştırılmalıdır. Raporun PDF formatındaki bir kopyası da CD’de mutlaka bulunmalıdır. CD üzerine sabit kalem ile rapor kapak sayfasında yer alan bilgilerin (ad soyad, numara, konu, başlama tarihi, süre ve yer ) yazılmış olması şarttır.
 3. rcbü
  Yeni Üye
  işte bu ya.. vallahi başım döndü aramaktan, sonunda buldum tam aradığım bilgilerdir, size minnettarım allah sizden razı olsun..
 4. denizinci
  Yeni Üye
  Bende başka biryerde şöyle bir bilgi buldum..

  Bankada staj defteri nasıl doldurulur..

  ilk olarak dosya yerlestirmissindir.. aynen yaz. arsive dosyalarin yerlestirilmesi, ..

  şube müsterisi olupta kredi karti olmayanlarin exelde rapor haline getirilmesi yada belirlendi..

  şube müşterilerinden kredi karti olupta ek karti olmayanlarin excelde rapor haline getirilmesi..

  şube müşterilerinden otomobil kredisi kullanan müşterilerin excelde hazirlanmasi..

  şube müşterilerinden konut kredisi kullananlarin listelenmesi hazirlanmasi..

  şube müşterilerinden mevduat kredisi karsiligindan ipotekli olanlarin listelenmesi..

  şube müşterilerinden tüketici kredisi kullananlarin listelenmesi..

  şube müşterilerinden tüketici kredisi kullananlarin evrak eksigi olanlarin listelenmesi..

  şubeden diger resmi kurum veya genel müdürlüklere gönderilen postalarin hazirlanmasi..

  müşterinin şubeye kaydedilmesi yani müşteri nosu verilmesi yada hesap actirmasi ..

  kredi karti borcu olan müşterilerin af kapsaminda ilgili yerlere yönlendirilmesi vs. vs. vs.

 5. Ziyaretçi
  Arkadaşlar elimde sigortacılık stajı vardır. Sigorta acentesinde 30 iş günü hepsi tek tek emekle yazılmıştır . Okula verilmiş ve okul kabul etmiştir.

 6. Ziyaretçi
  Iyi gunler ben sigorta acentesinde naylon staj yapiyorum 30 is gunu staj defteri örneği varsa yardimci olabilir misiniz ?

 7. Fatma
  Administrator
  Iyi gunler ben sigorta acentesinde naylon staj yapiyorum 30 is gunu staj defteri örneği varsa yardimci olabilir misiniz ?  Staj defterini doldururken internetten de yardım alabilirsin. Senden önce staj yapan bir çok kişi internette yardım amaçlı bu bilgileri paylaşabiliyorlar. Sende bu staj defterlerinde yazılan yazıları kendi departmanına uyarlayıp, günlerini de değiştirerek tümüyle kendine özgü bir staj defterine dönüştürebilirsin.

  Naylon staj yasak. Staj aslında çok da büyütülecek bir durum değildir. Ufak ücretler karşılığında istediğiniz yerde stajını yapabilirsin.

 8. Ziyaretçi
  Kendim sigortacı da staj yaptım 30 günlük sigortacılık dolu staj dosyası vardır. Tek tek gün gün emekle yazılmıştır. Almak isteyenler

 9. Ziyaretçi
  bulamadıysan hala gönderebilirm

 10. Ziyaretçi
  mrblar maliye öğrencisiyim stajımı bankada yaptım ama yazıcak hiç birşey bulamıyorum yardım ederseniz çok sevinirim..

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu


banka staj defteri örneği,  banka staj defteri,  bankacılık staj defteri örneği,  bankacılık ve sigortacılık staj defteri örneği,  bankada staj defteri örnekleri,  bankacılık ve sigortacılık doldurulmuş staj defteri örneği