+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Yeni Forumunda Akdeniz bölgesi eğitim imkanları ve bulunan eğitim kurumlarının isimleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Akdeniz bölgesi eğitim imkanları ve bulunan eğitim kurumlarının isimleri
  akdeniz bölgesi eğitim imkanları ve bulunan eğitim kurumlarının isimleri 2. AciLForum
  Moderators

  Akdeniz Bölgesi’nin ilk Vakıf Üniversitesi: ÇAĞ ÜNİVERSİTESİ


  Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Çetin Bedestenci, Akdeniz Bölgesi'nin ilk vakıf üniversitesi olan Çağ Üniversitesi'ni dünya standartlarında bir eğitim kurumu yapmak için çalıştıklarını belirterek, yeni akademik yılda açılacak olan Türk Dili ve Edebiyatı Bölümüne de öğrenci almaya başlayacaklarını söyledi.  Akdeniz Bölgesi'nin ilk vakıf üniversitesi olan Çağ Üniversitesi, anaokulundan, üniversiteye kadar 20 yılı aşan köklü eğitim deneyimine sahip Bayboğan Eğitim Vakfı tarafından 1997'de eğitim vermeye başladı. Mersin-Adana arasında kurulmuş olan üniversite kampüsü tarım ve sanayi potansiyeli yüksek bir yerde bulunuyor.  13 yılı geride bırakan Çağ Üniversitesi'nin, bu 13 yıllık süreçte başlangıçtan günümüze geldiği noktayı değerlendirir misiniz?
  Çağ Üniversitesi, 1997 yılında 21 yıllık köklü eğitim-öğretim deneyimine sahip, Bayboğan Eğitim Vakfı tarafından kuruldu. Dinamik yapısı, modern kampüsü, uluslararası öğretim kadrosu ve öğrencilerine sunduğu kaliteli eğitimle ön plana çıkan Çağ Üniversitesi bu 13 yılda, fiziksel ve akademik alt yapısını tamamlayarak mevcudunun çok üstündeki öğrenciye etkin ve yetkin bir şekilde hizmet verebilecek düzeye ulaştı.

  Günümüzde gençlerin ulusal düzeyde olduğu kadar uluslararası düzeyde kabul edilebilir donanımda yetişmeleri gerekiyor. Bu açıdan bakıldığında Çağ Üniversitesi öğrencilerini geleceğe nasıl hazırlıyor?
  Çağ Üniversitesi'nde; Önlisansla başlayan, Lisansla devam eden, Yüksek Lisans ve Doktora ile tamamlanan bir akademik yapı mevcut. Bu amaçla Çağ Üniversitesi'nde; alanında ihtiyaç duyulan nitelikli meslek elemanlarını yetiştiren Meslek Yüksek Okulu, mezunların gelecekte çalışacakları kuruluşlarda lider olarak üstlenecekleri roller için gerekli akademik ve analitik bilgi alt yapısını sağlamayı hedefleyen Hukuk, İktisadi ve İdari Bilimler ve Fen-Edebiyat olmak üzere 3 adet fakülte, yöneticilerin ve yönetici adaylarının değişen dünya dinamiklerine uyum sağlamaları ve yönetim problemlerine yapıcı çözümler üretme yeteneklerini geliştirmelerini öngören İşletme ve Hukuk, Alanında Yüksek Lisans, İşletme Programında Doktora derecesi veren Sosyal Bilimler Enstitüsü ve bu tüm akademik birimlerin uluslararası eğitim almalarını kolaylaştıran ve altyapısını tamamlayan İngilizce Hazırlık Okulu bulunuyor.
+ Yorum Gönder


akdeniz bölgesinin eğitim imkanları,  akdeniz bölgesinin eğitim imkanları ve bulunan eğitim kurumları,  akdeniz bölgesinin eğitimi,  akdeniz bölgesinin eğitim imkanları ve bulunan eğitim kurumlarının isimleri,  akdeniz bölgesinin eğitim durumu,  akdeniz bölgesinde eğitim