+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Yeni Forumunda Likom presto standart muhasebe programı kullanımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Likom presto standart muhasebe programı kullanımı
  presto standart muhusabe proğramı aldık yanlız pvc sektöründe daha yeniyim daha önceki tecrübelerim gıda sektörü ağırlıklı bu yüzden proğramı kurdukdan sonra hangi gider kalemlerini açmam gerektiği konusunda emin değilim pvc sektörünün gider kalemleri nelerdir arkadaşalar proğram yeni olduğu için sağlam temeller üstüne devam etmek istiyorum

  bana yardımcı olursanız sevinirim 2. AciLForum
  Moderators

  Ön Muhasebe Programı MacBus MacroSoft

  Üreticiden: MacBus ile her türlü ticari faaliyetlerinizi koordine edebilir, ürün veya malzemeler hakkındaki bilgilere en kısa sürede ulaşabilir, zengin ve gelişmiş raporlama seçenekleri ile en ince ayrıntılarına kadar takip edebilirsiniz.

  MacBus ile neler yapabilirsiniz ?
  Malzeme yönetimi ile ürün veya malzemelerinizi kontrol edebilirsiniz. Cari hesap işlemleri ile müşterilerinize hesap kartları düzenler ve her türlü cari hesap hareketlerinin geniş raporlamalarını alabilirsiniz.

  Satış faturalarında masraflarınızı yansıtabilir, her satış faturasında ürün bazında kar oranını görebilir, stoklarınızı kalem bazında miktarsal olarak takip edebilirsiniz.

  Malzeme Yönetimi:
  Malzeme yönetimi ile ürün veya malzemelerinize malzeme kartları açabilir, birimlerini tanımlayabilir, gruplandırmalar yapabilir, depolar tanımlayabilirsiniz. Hareket fişleri düzenler ve geniş raporlama seçenekleri ile malzemelerinizi yönetebilirsiniz.

  Cari Hesap İşlemleri:
  Her türlü cari hesap işlemlerinizi cari hesap modülü ile gerçekleştirir, müşteri temsilcileri veya satış sorumluları tanımlar, cari hesap gruplandırmaları yapar, ayrıntılı raporlar alabilir, hesaplar arası virman yapar, Borç /Alacak dekontları düzenler ve cari hesapların risk bakiyelerini takip edebilirsiniz.

  Fatura İşlemleri:
  Alış / Satış faturalarınızı fatura modülü ile düzenleyebilir, fatura üzerinde birden fazla fiyat uygulayabilir, her satış faturası üzerinde satıştaki karınızı anlık olarak görebilir, ürünlerin stok bakiyesini izleyebilir, ıskontolar uygulayabilir ve masraflarınızı faturaya yansıtabilirsiniz.

  İrsaliye İşlemleri:
  İrsaliye işlemleri ile Alış/Satış irsaliyesi düzenleyebilir ayrıca irsaliyeleri doğrudan faturalaştırabilirsiniz.

  Sipariş İşlemleri:
  Satış veya satınalma siparişleri girebilir, bunların toplamlarını ve listelerini görebilirsiniz. Ayrıca alınan sipariş doğrultusunda, mevcut stoğunuz ve alınan siparişi karşılaştırıp, malzeme ihtiyacınızı görebilirsiniz.

  Banka İşlemleri:
  Banka işlemleri ile çalışmış olduğunuz bankaları tanımlar, hesaplarınızı takip edebilir, Gelen / Giden havaleleri görebilir, çek, ödeme ve tahsilat işlemlerini takip edebilir ve raporlar yardımı ile her türlü banka hareketlerinizin ayrıntılı raporlarını alabilirsiniz.

  Kasa İşlemleri:
  Kasa işlemleri ile birden fazla kasa takibi yapar,tahsilat ve tediye makbuzları düzenler, nakit akışınızı takip edebilirsiniz.

  Çek İşlemleri:
  Çek işlemleri ile çek Giriş / Çıkış işlemlerinizi takip eder, tahsilatlarınızı ve ödemelerinizi gerçekleştirebilir, ayrıntılı bir şekilde raporlarını alabilirsiniz.

  Satış Raporları:
  Mal alış ve iadelerinizi görebilir, malzemelerinizin toplam, ayrıntılı ve aylık satış toplamlarını inceleyebilirsiniz. Fatura raporları ile faturalanmamış satışlarınızı, fatura listesi / KDV raporunu ve hizmet faturalarını takip edebilirsiniz.

  Alış Raporları:
  Satın alınan malzemelerinizin anlık, ayrıntılı veya aylık alım toplamlarını takip edebilirsiniz. Faturalanmayan alımlarınızın, toplam alım faturalarınızın ve hizmet faturalarınızın raporlarını alabilirsiniz.

  Özellikler:
  # Stok Yönetimi
  # Cari Hesap İşlemleri
  # Faturalar
  # İrsaliye
  # Sipariş
  # Banka
  # Çek Senet
  # Kasa


  Sürüm : 4.0.0
  Boyut : 29.5 Mb
  Kullanım İzni : Süre/Kullanım Kısıtlamalı (Shareware)
  Kısıtlama : 60 Gün
  Dil : Türkçe
  İşletim Sistemi : Windows (Tümü)
  Üretici Firma : MacroSoft Yazılım http://www.macroyazilim.com/


  http://www.macroyazilim.com/demolar/MacBus.exe
+ Yorum Gönder


likom presto kullanımı,  presto muhasebe programı nasıl kullanılır,  presto muhasebe programı,  likom presto muhasebe programı,  presto plus kullanımı,  presto programı