+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Yeni Forumunda Ticaret mahkemesi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ticaret mahkemesi
  Slm Ankara Tcaret mahkemesine şirket fesi için nasıl bir dilekçe yazmam gerek tşkler 2. Mine
  Devamlı Üye

  bulunan benzer dilekçe örneği

  ASLİYE HUKUK (TİCARET) MAHKEMESİ’NE
  UŞAK

  DAVACI : Fadime Bozkurt, Cumhuriyet mah. Atatürk meydanı.no:15/5
  Uşak

  VEKİLİ :Av. Emine Eser, Kurtuluş mah A. Galip Kaya Cad. Bayık iş
  hanı Uşak

  DAVALILAR : 1-Piramit Cam Elyaf İnş. Turz. San. Tic. Ltd. Şti.Ulubey
  yolu üzeri 3. Km. Uşak
  (vergi kimlik No:7300057394)
  2- Hüseyin Özgül, Güllü köyü Eşme-Uşak

  KONU : Şirketin feshi ve tasfiyesi istemimizden ibarettir.

  AÇIKLAMALAR :

  1-) Müvekkilim 17/05/1996 tarihinden bu yana davalı Piramit Cam Elyaf İnş. Turz. San. Tic. Limitet Şirketi’nin % 50 hisse sahibi ortağıdır. Şirket iki ortaklı bir şirkettir. Diğer davalı Müvekkilimin eski eşidir.
  2-) Şirket Uzun Zaman önce faaliyetine fiilen son vermiştir. Şirketi şu anda vergi kaydı da yoktur. Şirket şuan sadece ticaret sicilinde kayıt üzerinde vardır. Şirketin devamı ve amacının gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Bu durum şirketin haklı nedenle feshine sebep oluşturmaktadır.
  3-) Ayrıca müvekkilim, davalı Hüseyin Özgül ile Şirketin feshi ve tasfiyesi (şirketin fiilen faaliyette olmamasına rağmen) konusunda anlaşamamaktadırlar.
  4-) Davalıyla müvekkil arasındaki anlaşmazlık ve husumet uzun süredir devam etmekte ve ciddi boyutlara ulaşmış bulunmaktadır. Bu husumet mevcut haliyle şirketin devamı ve amacının gerçekleştirilmesi önünde bir engel teşkil etmekte ve şirketin haklı nedenle feshine sebep oluşturmaktadır.
  5-) Açıkladığımız bu nedenlerle Piramit Cam Elyaf İnş. Turz. San. Tic. Limitet Şirketi’nin haklı nedenle feshi ve tasfiyesinin sağlanması için işbu davayı açmak zorunluluğu ortaya çıkmıştır.
  HUKUKİ SEBEPLER : Şirket Ana Sözleşmesi, 6762 S. K. m. 549 ve ilgili mevzuat.
  HUKUKİ DELİLLER : Şirket Ana Sözleşmesi, Vergi kaydı, Ticaret odası kaydı, banka hesap kayıtları, tanık beyanları ve diğer deliller.
  SONUÇ VE İSTEM : Yukarıda yazılı hususlardan dolayı iki ortaklı Piramit Cam Elyaf İnş. Turz. San. Tic. Limitet Şirketi’nin haklı nedenlerle feshine ve 6762 sayılı kanunda gösterilen şekillerde tasfiyesine, yargılama giderlerinin ve vekalet ücretinin davalılar üzerinde bırakılmasına karar verilmesini müvekkil adına saygıyla talep ederiz. …/…/…


  Davacı Vekili
  Av. Emine Eser
+ Yorum Gönder