+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Yeni Forumunda Pvc bantlarını nasıl çıkarırım Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Pvc bantlarını nasıl çıkarırım
  yeni ev aldım pvc lerindeki bantlar altı senedir üzerinde nasıl çıkarabilirim 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  PVC Pencerelerde Temizlik
  PVC Pencerelerin taşınması ve montajı sırasında zarar görmemesi için koruyucucu bantlar bulunmaktadır. Bu bantlar montaj bittikten sonra çıkarılmalıdır. Ancak eğer inşaat devam ediyorsa veya evde boya badana gibi bir işlem sürüyorsa korunma amaçlı bantlar bu işlemler bittikten sonra çıkarılmalıdır. Özellikle çok güneş alan yerlerde, uzun süre boyunca koruyucu bantlar çıkarılmazsa, bu bantlar PVC’ye kaynayabilir bunun sonucu olarak bantlar çok zor çıkar ya da çıktığında pencerenizde iz bırakabilir. Bu konuyla ilgili yaptığımız araştırmalarda iki büyük pencere üreticisinin web sayfalarından bu bantların çıkarılması ile ilgili bilgiler edindik.


  Pimapen’in bu konudaki tavsiyesi: uzun süre sökülmeyen koruyucu bantları saç kurutma makinesi gibi yüksek ısıveren bir cihazla yakın mesafeden 1 dakika ısıtıp bantlar soğumadan çıkartılması yönünde. Bir başka üretici olan Pakpen ise bantları çıkartmak için yaklaşık 55 derecede olan yağ ile silinip 4–5 saat bekletilip ardından çıkartılmasını tavsiye etmektedir.
  Eğer inşaat sırasında pencere üzerinde harç gibi kalıntılar kaldıysa bunlar mümkün olduğunca çabuk çıkartılmalıdır. Bu temizlik işleminde içinde katı parçacıklar olan deterjanlar veya yüzeye zarar verebilecek bulaşık teli gibi sert cisimler kullanılmamalıdır.
  PVC pencerenin ilk temizliği sırasında bol su kullanılmalıdır. Bunun sebebi ise inşaat sırasında PVC yüzeye yapışmış olan toz ve kum gibi parçacıkların yüzeyi çizmesini önlemektir.

  Pencerelerin Periyodik Temizliği

  Çeşitli iç ve dış etkenler yüzünden diğer her şeyde olduğu gibi pencerelerimizin de kirlenmesi söz konusudur. Bu nedenle PVC pencerelerimizi belirli aralıklarla temizlemeliyiz. Bu temizlik sırasında su ve katı parçacıkları olmayan deterjanlar dışında bir şey kullanılmamalıdır. Çamaşır suyu, aseton, benzin gibi aşındırıcı özellikleri olan maddeler kullanılmamalıdır. Temizlik sırasında PVC sisteminin metal parçalarını ıslatmaktan kaçınınız, aksi halde pencerenin kullanım ömrü kısalabilir. İzolasyonu sağlayan contaları ise temizlemenin en iyi yolu arap sabunu kullanmaktır. Bu şekilde hem contalar parlak bir görünüme kavuşur hem de kullanım ömürleri biraz uzar.
  Camların temizliği ise en iyi sıcak su ve bez kullanılarak sağlanabilir. Aşırı kirli olmaları durumunda az miktarda deterjan da kullanılabilir.
  PVC pencereler için en önemli parçalardan biri de su tahliye kanallarıdır. Bu kanalların kapanması önlenmeli ve kapanma durumunda pencere gövdesine zarar vermeyecek bir şekilde kanallar açılmalıdır.
+ Yorum Gönder