+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Yeni Forumunda 0.facebook turkcell ayarları nasıl yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  0.facebook turkcell ayarları nasıl yapılır
  0.facebook turkcell ayarları nasıl yapılır 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  0.facebook turkcell ayarları nasıl yapılır
  Avea Wap Ayarı
  Bu ayar avea hatlı telefonunuzdan sadece ve sadece wap sitelerine girmenize ve wap’tan oyun/program indirmenize yarar. Bu ayar ile diğer operatörlerin ayarlarında olduğugibi cepten internet’e bağlanması gereken bir program kullanamazsınız. Bu ayar telefonunuzda “Avea GPRSWAP” olarak geçer.
  Avea wap ayarı nasıl yapılır?Bu adresten telefonunuzu ve modelini (Nokia 6230i gibi) seçtikten sonra, “Ayar” alanından GPRSWAP’ı seçin. Ardından Avea Wap ayarını isterseniz Avea’ya üye olup sms’le alabilirsiniz ya da biraz teknik bilginiz vara eliniz ile yapabilirsiniz.
  El ile yapmak için:
  Telefonunuzdaki menüye göre yeni bağlantı/erişim noktası oluşturun.
  Daha sonra gelen ekranda aşağıdaki ayarları yapıyoruz.Bağlantı İsmi: AVEA GPRS WAPVeri Taşıyıcı:Paket veriErişim Noktası: wapKulanıcı İsmi: wapŞifre Sorma: hayırŞifre: wapDoğrulama: NormalTelefonun IP adresi: OtomatikDns Adresi: OtomatikAğ türü: IPv4Yakın kopya sunucu adresi: 213.161.151.201
  Avea İnternet Ayarı
  Avea İnternet Ayarı telefonunuzda “Avea Internet” olarak geçer. Bu ayar ile cep telefonunuza yüklediğiniz internet bağlantısı gerektiren programlara giriş yapabilirsiniz.
  Avea internet ayarı nasıl yapılır?
  Bu adresten telefonunuzu ve modelini seçerek Avea internet ayarlarınızı sms ile telefonunuzagönderebilirsiniz.
  Bu adresten Avea Müşteri Hizmetlerine ulaşarak Avea Wap ayarlarınızı cep telefonunuza gönderilmesini ve otomatik olarak kurulmasını sağlayabilirsiniz.
  Eğer biraz teknik bilginiz varsa, kendiniz bu ayarı el ile yapabilirsiniz.
  El ile yapmak için:
  Telefonunuzdaki menüye göre yeni bağlantı/erişim noktası oluşturun.
  Daha sonra gelen ekranda aşağıdaki ayarları yapıyoruz.Bağlantı İsmi: Avea InternetVeri Taşıyıcı:Paket veri Erişim Noktası: internetKulanıcı İsmi: yokŞifre Sorma: hayırŞifre: yokDoğrulama: NormalTelefonun IP adresi: Otomatik

  Vodafone İnternet Ayarları
  Ocak 28th, 2008 • Ayarlar Tags: bağlantı ayarları, cep telefonu ayarları, cepte msn için ayarlar, gprs ayarları, gprs internet, telefon ayarları, vodafone apn, vodafone bağlantı ayarı, vodafone gprs, vodafone internet, vodafone internet ayarı, wap ayarları
  Cepten internet ayarları serimize devam ediyoruz.. Bu yazımızda Telsim’i satın alarakTürkiye Gsm pazarına hızlı bir giriş yapan Vodafone internet ve wap ayarının nasıl yapılabileceğine değineceğiz.
  Vodafone Wap Ayarı
  Bu ayar sadece wap sitelerine girmenize ve wap’tan oyun/program indirmenize yarar. Bu ayar ile cepten internet’e bağlanması gereken bir program kullanamazsınız.
  Vodafone wap ayarı nasıl yapılır?

  http://www.vodafone.com.tr/YardimDes...arlar.gprs.php

  Vodafone Müşteri Hizmetlerine ulaşarak Vodafone Wap ayarlarınızı cep telefonunuzagönderilmesini ve otomatik olarak kurulmasını sağlayabilirsiniz.
  Vodafone İnternet Ayarı
  Vodafone İnternet Ayarı telefonunuzda “Vodafone Gprs” olarak geçer. Bu ayar ile cep telefonunuza yüklediğiniz internet bağlantısı gerektiren programlara giriş yapabilirsiniz.
  Vodafone İnternet ayarı nasıl yapılır?
  Bu adrestentelefonunuzu ve modelini seçerek Vodafone internet ayarlarınızı alabilirsiniz.
  Bu adrestenVodafone Müşteri Hizmetlerine ulaşarak Vodafone Wap ayarlarınızı cep telefonunuza gönderilmesini ve otomatik olarak kurulmasını sağlayabilirsiniz.
  Eğer biraz teknik bilginiz varsa, kendiniz bu ayarı el ile yapabilirsiniz.
  El ile yapmak için:
  Telefonunuzdaki menüye göre yeni bağlantı/erişim noktası oluşturun.
  Daha sonra gelen ekranda aşağıdaki ayarları yapıyoruz.Bağlantı İsmi: VODAFONE GPRSVeri Taşıyıcı: Gprs Erişim Noktası: internetKulanıcı İsmi: vodafoneŞifre Sorma: evetŞifre: vodafoneDoğrulama: GüvenliTelefonun IP adresi: Otomatik
  Yaptığımız ayarları kaydedip, el ile ayarımızı bitirmiş oluyoruz.

  Turkcell İnternet Ayarları
  Ocak 25th, 2008 • Ayarlar Tags: bağlantı ayarları, bedava gprs ayarları, bilgisayardan internet, cep telefonu ayarları, cepte msn için ayarları, cepten internet, gprs ayarları, gprs internet, telefon ayarları, turkcell apn, turkcell gprs, turkcell internet, turkcell wap, wap ayarları, wap için ayarlar
  Önceki yazılarımızda internet ayarlarının ücretlerini karşılaştırmıştık. Bu yazımızda da Turkcell internet ve wap ayarının nasıl yapılabileceğine değineceğiz.
  Öncelikle bilmeniz gereken bir iki konu var:
  Wap ayarı nedir? Eğer cep telefonunuzdan wap ile başlayan adreslere gireceksiniz veya bir oyun/program indirecekseniz WAP ayarlarına ihtiyacınız olacak.
  İnternet ayarı nedir? Eğer cep telefonunuzdan internete bağlanan bir program kullanacaksanız Cepten İnternet ayarına ihtiyacınız olacak.
  Şimdi gelelim cepten wap ve cepten internet ayarlarını nasıl yapabileceğinize.
  Turkcell Wap Ayarı
  Turkcell İnternet ayarı telefonunuzda “Cepten internet” , “Turkcell WAP” , “TCELLWAP” ,“TURKCELLWAP” olarak geçer. Bu ayar sadece wap sitelerine girmenize ve wap’tan oyun/program indirmenize yarar. Bu ayar ile cepten internet’e bağlanması gereken bir program kullanamazsınız.
  Turkcell wap ayarı nasıl yapılır?
  Cep telefonunuzdan “wap” yazıp 2222′ye mesaj atarak Turkcell’in telefonunuza uyumlu wap ayarlarını size göndermesini sağlayabilirsiniz.
  Bu adresten Müşteri Hizmetlerine ulaşarak ayarların cep telefonunuza gönderilmesini ve otomatik olarak kurulmasınısağlayabilirsiniz.
  Turkcell İnternet Ayarı
  Turkcell İnternet Ayarı telefonunuzda “Bilgisayardan internet”, “Turkcell ISP GPRS”,”TURKCELL-INTERNET” olarak geçer. Bu ayar ile cep telefonunuza yüklediğiniz internet bağlantısı gerektiren programlara (Cepteki.net, Opera mini) giriş yapabilirsiniz.
  Turkcell İnternet ayarı nasıl yapılır?
  Cep telefonunuzdan “internet” yazıp 2222′ye mesaj atarak Turkcell’in telefonunuza internet ayarlarını size göndermesinisağlayabilirsiniz.
  Bu adresten Müşteri Hizmetlerine (444 0 532) ulaşarak ayarların cep telefonunuza gönderilmesini ve otomatik olarak kurulmasını sağlayabilirsiniz.
  Eğer biraz teknik bilginiz varsa, kendiniz bu ayarı el ile yapabilirsiniz.
  El ile yapmak için:
  Telefonunuzdaki menüye göre yeni bağlantı/erişim noktası oluşturun.Nokia 6600, Nokia 6630 için: Menü > Araçlar > Ayarlar > Bağlantı > Erişim noktaları > Seçenekler > Yeni erişim noktası >Varsayılan ayar. kull.Nokia 6230i için Menü > Ayarlar > Yapılandırma > Kişisel Yapılandırma Ayarları > Seçenek > Yeni Ekle > Erişim noktası
  Daha sonra gelen ekranda aşağıdaki ayarları yapıyoruz.Bağlantı İsmi: TURKCELL-INTERNETVeri Taşıyıcı: GPRSErişim Noktası: internetKulanıcı İsmi: yokŞifre Sorma: hayırŞifre: [herhangi birşey yazabilirsiniz]Doğrulama: GüvenliTelefonun IP adresi: OtomatikBirincil ad sunucusu: 0.0.0.0İkincil ad sunucusu: 0.0.0.0Yakın kopya su. adr.: 212.252.234.168Yakın kopya port no.: 8080
  Yaptığımız ayarları kaydedip, el ile ayarımızı bitirmiş oluyoruz.
+ Yorum Gönder


0 facebook turkcell,  0.facebook turkcell,  turkcell ücretsiz facebook,  turkcell 0.facebook nasıl yapılır,  0.facebook turkcell ayarları,  turkcell facebook ayarları