+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Yeni Forumunda Marmara bölgesinde en çok görülen doğal afet hangisidir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Marmara bölgesinde en çok görülen doğal afet hangisidir?
  Marmara bölgesinde en çok görülen doğal afet hangisidir? 2. FERZAN
  Yeni Üye

  Marmara bölgesinde en çok görülen doğal afet -Deprem ve sel görülmektedir..
  İSTANBUL
  İstanbul il merkezi 1. derecede tehlikeli deprem bölgesindedir. Heyelan olayları Avcılar, Gürpınar, Büyükçekmece ve Silivri ilçelerinde daha yoğun olarak gözlenmektedir. Literatürde Deve bağırtan heyelanları olarak bilinen heyelan olayının Büyükçekmece ilçesi sınırları içerisinde gelişmiştir.


  BALIKESİR
  Balıkesir ili 1. derecede tehlikeli deprem bölgesinde olup birçok aktif fay zonunun etkisi altındadır. Su baskını olayları, Susurluk havzasında yer alan ilimizin Gömeç, Manyas, Sındırgı, İvrindi ve Susurluk ilçelerinde gözlenmektedir.

  BİLECİK
  Bilecik il merkezi 1. derecede tehlikeli deprem bölgesinde, Sakarya havzasında yer alan ilimiz, su baskını olaylarının en az yaşandığı illerimizden birisidir..

  BURSA
  Bursa il merkezi 1. derecede tehlikeli deprem bölgesindedir. Heyelan olayları İnegöl, Gemlik ilçelerinde çok yoğun olarak gözlenmektedir. Su baskını olayları, Marmara, Susurluk ve Sakarya havzalarında yer alan ilimizin Yenişehir, Karacabey, İnegöl ve Mustafa Kemal Paşa ilçelerinde gözlenmektedir.

  ÇANAKKALE
  Çanakkale ili 1. derecede tehlikeli deprem bölgesindedir. Su baskını olaylarının en az gözlendiği illerimizden birisidir.

  KOCAELİ
  Kocaeli ili 1. derecede tehlikeli deprem bölgesindedir. Heyelan olayları çoğunlukla il merkezinin güneyinde, Kuzey Anadolu Fay zonu boyunca gözlenmekte olup, özellikle Merkez ilçeye bağlı köyler ile Karamürsel, Gölcük ilçelerinde daha yoğun yaşanmaktadır.

  SAKARYA
  Sakarya ili 1. derecede tehlikeli deprem bölgesindedir. Su baskını olayları, Sakarya ve Batı Karadeniz havzasında yer alan ilimizin Akyazı, Geyve, Hendek ve Karapürçek ilçelerinde gözlenmektedir.

  YALOVA
  Yalova ili 1. derecede tehlikeli deprem bölgesindedir. Heyelan olaylarının yoğun olarak gözlendiği illerimizden birisidir. Gelişen heyelanlar genellikle sığ derinlikte olup, geniş alanları etkilemektedir. Özellikle Çiftlikköy, Altınova, termal ve Çınarcık ilçelerinde gözlenmektedir.


  Özetlemek gerekirse ve çıkan sonuç..

  En çok görülen doğal afet -Deprem ve sel görülmektedir..
 3. Ziyaretçi
  Bence deprem ama sadece gebzede
 4. Ziyaretçi
  Tabiki sel (bence)

+ Yorum Gönder


marmara bölgesinde görülen doğal afetler,  marmara bölgesinde dogal afetler,  marmara bölgesinde en çok görülen doğal afet,  marmara bölgesindeki doğal afetler,  marmara bolgesinde yasanmis afetler,  marmarada hangi afetler oldu