+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Yeni Forumunda Muhabbet kuşum uçamıyor, sebebi ne olabilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Muhabbet kuşum uçamıyor, sebebi ne olabilir
  Muhabbet kuşum uçamıyor, sebebi ne olabilir ?
  Acaba hasta mı ? 2. FERZAN
  Yeni Üye

  Muhabbet kuşum uçamıyor, sebebi ne olabilir
  yaklaşık 15 tane muhabbet kuşunu aynı anda beslediğim zamanlar oldu.Benimki sadece merak.senin kuşunun başına gelenlere çok kez rastladım bende.Birkaç önerim olacak;

  Bu hale gelmesinin sebepleri:
  1-Biri veya başka bir hayvan tarafından korkutulmuş olabilir.Çok hassas yaratıklar oldukları için.Ani sesleri ve reflex gerektirecek şeyleri bünyeleri kaldıramaz.
  2-ilgisizlikten bu rahatsızlığı geçiriyorda olabilir.Ona biraz ilgi gösterin.
  3-Eğer yeni aldıysanız (1 sene içinde) ortama tam alışamadığı için yer değişikliğinden veya cereyanda kalmasından dolayı bu rahatsızlığı geçiriyor olabilir.
  4-Kuşunuz 10 sene gibi bir yaşam sürecini doldurduysa ki umarım öyle değildir.Maalesef bu tarz küsmeleri ve yemden kesilmeleri normal.

  yapabilecekleriniz:

  1-Eğer sizinde şahit olduğunuz bir korku yaşadıysa ki eğer böyle bir olay olduysa kesinlikle sebep budur, kendisini güvende hissedeceği bir ortama alın ve günün belli saatlerinde vitaminlerini verirken onunla ilgilenin.
  2-Yakın zamanda uzun zamandır durduğu yerden alıp kafesini başka bir yere taşıdıysanız, geri getirmenizi tavsiye ediyorum.Muhabbet kuşlarının inanılmaz derecede hassas olduklarını hatırlatırım.En ufak bir yer değişikliği bile onu küsüp bu hale gelmesine sebep olabilir.Eski yerine geri alın ve veterinerinizin tavsiye ettiği vitaminler ile takviye yapın.
  3-Uzun zamandır sizdeyse (10 sene) bu tarz rahatsızlıklar geçirecektir.Sadece ilgi gösterin yemini ve suyunu eksik etmeyin yeter.

  Bende yaklaşık 10 senedir yaşayan boncuk isminde bir muhabbet kuşu vardı.Neler konuştuğunu veya nasıl hareketler yaptığını anlatamam sayfalar yetmez.Bu kadar uzun sürede bizimle yaşadığı için artık aileden biri gibiydi.10 sene sonunda bahsettiğiniz gibi kötü durumlar geçirdi.Ama sonunda maalesef..!!! Umarım bunları yaşamazsınız.Kolay gelsin.
+ Yorum Gönder


muhabbet kuşu neden uçamaz