+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Yeni Forumunda Arıcılık kursunu kimler açabilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Arıcılık kursunu kimler açabilir
  Arıcılık kursunu kimler açabilir? 2. FERZAN
  Yeni Üye

  Arıcılık kursunu kimler açabilir
  Halk Eğitim Merkezi ve Tarım İl Müdürlüğümüz İşbirliği İle İlimiz Merkez Ümük Köyünde açılan Arıcılık Kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerlerimize sertifikaları verildi.

  Tarım İl Müdürlüğümüz teknik elemanlarından Tekniker Aslan BÜYÜKBAYRAKTAR tarafından verilen arıcılık kursunda, arıcılığın önemi ve ülke ekonomisine katkıları, arı ailesi, bal arısı ve arı ırkları, gezginci arıcılık, arılarda yaşam düzeni, fenni ve ibdidai kovanlar, arıcı malzemeleri, ilkbahar ve sonbahar arı kovan bakımları, bal hasadı ve balın muhafazası, hastalık ve zararlılardan korunması konularında sözlü ve uygulamalı eğitimler verilmiştir.

  Arıcılık Kursunu başarı ile tamamlayan kursiyerlerimize sertifikaları verildi. Kursiyerlere sertifikaları Tarım İl Müdürlüğümüz Çiftci Eğitim ve Yayım Şube Müdürü Mehmet ÖZTİRYAKİ ile Halk Eğitimi Merkezi Müdür Baş Yardımcısı Fikret YİĞİT ve kurs öğretmeni Tekniker Aslan BÜYÜKBAYRAKTAR tarafından verildi.

  Çiftci Eğitim ve Yayım Şube Müdürü Mehmet ÖZTİRYAKİ yaptığı konuşmasında; Tarım İl Müdürlüğümüz ün açmış olduğu Arıcılık kursunun amacının hali hazırda sizin yaptığınız arıcılık işini daha bilgili daha tecrübeli, karşılaştığınız sorunları nasıl çözebileceğinizi göstermek amaçlıdır. Aldığınız kurs size mutlaka katkı sağlamıştır. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kaynaklarından faydalanılarak projeler hazırlamak suretiyle kişi başına 15-20 kovan alınarak kovan sayısını artırabilirsiniz. Ne kadar mahsulü kaliteli ve bol üretirseniz alıcısı da çok olur. Hepinize hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim dedi.

  Halk Eğitim Müdür Baş Yardımcısı Fikret YİĞİT Tarım il Müdürlüğü ile organize bir şekilde bu kursu bu köyde açmaktan mutluluk duymaktayım. Daha önce geleneksel öğrendiğiniz bilgiler şimdi bilimsel olarak anlatıldı kafanızdaki eksikleri yanlışlıkları öğrenmiş oldunuz. Bizde bu vesile ile Tarım İl Müdürlüğü idarecilerine emeği geçenlere ve sizlere çok teşekkür ediyorum dedi.
+ Yorum Gönder