+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Yeni Forumunda Plansız alanlardaki ruhsat işlemlerinde zemin etüdü aranması zorunluluğu var mıdır Konusunu Okuyorsunuz..
  1. Ziyaretçi

    Plansız alanlardaki ruhsat işlemlerinde zemin etüdü aranması zorunluluğu var mıdır








    Plansız alanlardaki ruhsat işlemlerinde zemin etüdü aranması zorunluluğu var mıdır?







  2. Gülden
    Devamlı Üye





    Plansız alanlardaki ruhsat işlemlerinde zemin etüdü aranması zorunluluğu var mıdır
    -Plansız Alanlar İmar Yönetmeliğinin 64. maddesinde iskan dışı alanlarda yapı ruhsatı ve yapı kullanma izni, yapının niteliğine göre Planlı Alanlar Tip İmar Yönetmeliğinin yapı ruhsat işleri başlıklı bölümünde yer alan hükümlere uygun olarak ilgili idarece verileceği öngörüldüğünden, plansız alanlarda da ruhsata tabi yapılarla ilgili zemin etüdünün aranması gerekir.




+ Yorum Gönder