+ Yorum Gönder
Her Telden Eğitim Konuları ve Soru Cevap Yeni Forumunda Değişik bir Haber yazısı örneği Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Değişik bir Haber yazısı örneği
  lütfen haber yazısı örneği verir misiniz çok acil 2. Gülden
  Devamlı Üye

  Değişik bir Haber yazısı örneği
  HABER YAZISI (HABER YAZISI ÖRNEĞİ)

  Akdeniz'de tekneleri batan 27 kaçak göçmeni kimse kurtarmaya yanaşmayınca üç gün üç gece balık ağlarının dubalarında yolculuk ettiler.

  GANA Kamerun Nijerya ve Sudanlı kaçak göçmenleri taşıyan tekne Libya'dan yola çıktı. Derme çatma tekne 6 gün Libya açıklarında sürüklendikten sonra battı. İki balıkçı teknesinin kurtarma girişimi sonuç vermedi. Bölgede bulunan bir Malta gemisi onlara yardım eli uzattı. Kaptan yukarı çıkmalarına izin vermediği için göçmenler geminin çektiği ton balığı ağlarına tutundular.

  Balık kadar değerleri yok

  Kaçaklar üç gün üç gece hiçbir şey yiyip içmeden ağlara tutunarak yolculuk ettiler. Maltalı kaptan ağlarda 1 milyon dolarlık balık olduğunu yolunu uzatarak bunu riske atmak istemediğini söyledi. Sonunda Sicilya yolu üzerinde bir İtalyan donanma gemisi göçmenleri yukarı çekip İtalya'nın Lampedusa Adası'na götürdü.

  5 günde 120 kurban

  Olayı "Avrupa'nın Utancı" başlığıyla kapak konusu yapan İngiliz Independent gazetesi bu 27 göçmenin yine de şanslı olduğunu çünkü aynı bölgede son beş gün içinde dört ayrı teknenin batması sonucu toplam 120 Afrikalının öldüğünü bildirdi.
  __________________
+ Yorum Gönder