+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Aol ders seçimi yapamıyorum Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Aol ders seçimi yapamıyorum
  aöl meslek lisesi için ders seçimi yapamıyorum 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Aol ders seçimi yapamıyorum

  Tasdiknameyle kayıt olduysanız duyuruyu beklemek zorundasınız ama diplomayla kayıt olduysanız aşağıda yazan kitapları Halk eğitim merkezinden alıyorsunuz.

  YENİ KAYIT OLAN ÖNKAYIT DURUMUNDAKİ ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN DUYURU

  2009-2010 eğitim-öğretim yılı I. Yeni Kayıt döneminde (10 Ağustos-02 Ekim 2009 tarihleri arasında) kayıt olan ve şu anda önkayıt olarak görünen numarası 2091………, 2092………… ile başlayan öğrencilerimizin dosyalarının incelenmesi (notlarının sisteme aktarılma) işlemleri devam etmektedir.
  Ancak numarası 2091…………ile başlayan (diploma veya diploma kayıp belgesi ile okulumuza kaydını yaptıran) önkayıt durumundaki öğrencilerimizin alacağı dersler değişmediğinden (Aktif hale gelmeden ve ders seçme işlemi yapmadan) aşağıda isimleri yazılı derslerin kitaplarını Halk Eğitim Merkezlerinden alabilirler. Aktif olduklarında öğrencilerimiz bu dersleri seçmek zorundadır.

  Derslerin Kodu : Derslerin Adı
  111 Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi-1
  131 Tarih-1
  151 Coğrafya-1
  161 Matematik-1
  181 Yabancı Dil-1
  483 Sağlık Bilgisi-1
  401 Dil ve Anlatım-1
  411 Türk Edebiyatı-1
  421 Fizik-1
  431 Kimya-1
  441 Biyoloji-1
  461 Ekonomi-1
  974 Girişimcilik-1
  261 Hukuk-1
  Tasdikname ile kayıt olan (2092……….'li) öğrencilerimiz aktif hale geldikten ve ders seçme işlemini yaptıktan sonra kitaplarını alacaklardır.

 3. Ziyaretçi
  Merhaba Harbi KıZ öncelikle teşekkür.giriş yapamıyodum halk eğitim merkezi bile yardımcı 0olmadı senin bilgilerin sayesinde içim rahat bekliyorum şimdi.bilgilerin için teşekkür.
 4. HARBİKIZ
  Moderator
  YENİ KAYIT OLAN (ÖN KAYIT DURUMUNDAKİ) ÖĞRENCİLERİMİZ İÇİN DUYURU!


  2009-2010 eğitim-öğretim yılı I. dönem yeni kayıt (10 Ağustos-02 Ekim 2009 tarihlerinde) okulumuza kaydını yaptıran ve önkayıt durumunda olan (incelemesi ve veri girişi yapılan) öğrencilerimizden bir kısmının durumu aktif hale gelmiştir. AKTİF hale gelen ve ders seçme işlemi yapacak öğrencilerimizin, öncelikle ortak ve alan derslerinden ders seçmesi, daha sonra (ihtiyaç varsa) seçmeli derslerden ders seçmesi gerekmektedir. Ders seçimi ile ilgili web sayfamızdan, Halk Eğitimi Merkezlerinden ve 0312 444 83 83 nolu Çağrı Merkezimizden bilgi alabilirsiniz. Ders seçimlerini yapan öğrencilerimiz, Halk Eğitimi Merkezlerinden kitaplarını alabilirler. Durumu "Ön Kayıt" gözüken öğrencilerimizin işlemleri (dosya inceleme ve veri girişi) devam etmektedir. İşlemi biten öğrencilerimizin durumu daha sonra Aktif hale getirilecektir.


 5. Ziyaretçi
  Mrb harbi kiz bi sorum olck.ben bu sene aol liseye kayit yeniledm.aktif hale geldim.ama hala ders secme yayinlanmamis bende ne zaman yayinlanir.sosyoloji bôlúmúndiym bide alan derslerin hepsinimi secmem gerek

 6. Ziyaretçi
  bende yapamıorum lütfen yardımcı olun biri

 7. Ziyaretçi
  Hala ne aktif olabildik, ne ders kaydı yapabildik ne de kitapları alabildik. sınavlar gelio biz hala yerimizde sayıyoruz. Nasıl bir milli eğitim dir bu yaa. bu nasıl bir sistemdir. Aylarca ders tanımlaması yapılamıo. Böyle bi şey olabilirmi . bana kalırsa kasıtlı olarak yapılan bi şey bu.. tek amaç millete zorluk çıkarmak, zorda olsa okumak isteyen insanlardan maddi çıkar elde etmek amaçlı yapılan bir şey.. Her kişinin 3-4 yılda bitirmesi gereken okulu 6-7 yıla çıkarmak istemeleridir. bu ş.zlere dur diyecek birileri çıkmayacak mı???????? bunlardan artık hesap sorulmasının zamanı gelmedimi???? çıkıp bi açıklama bile yapmıyorlar.. en azından bir tarih verin de hergün 10 defa kontrol etmekten kurtulalım.. bu kadarını bari yapın.. (yalan da olsa)

 8. Ziyaretçi
  aol ders secımı yapamıyorum ne zaman yapabılıcen lutfen yardımcı olun

 9. HARBİKIZ
  Moderator
  Arkadaşlar alan dersleri kaldırıldığı için ders seçimi yapılamıyor.büyük ihtimal sınav tarihide ertelenir açık öğretimde zaman kitap vs sıkıntısı olmaz.


  DERS SEÇİMİ İLE İLGİLİ DUYURU!
  Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı�nın 20/07/2010 tarih ve 76 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Orta öğretim Kurumları Haftalık Ders Çizelgesine göre tüm orta öğretim kurumlarında olduğu gibi Açık Öğretim Lisesinde de 2010�2011 eğitim öğretim yılından itibaren alan dersleri kademeli olarak kaldırılmıştır.

  Alan derslerinin kaldırılması nedeniyle Açık Öğretim Lisesinde okutulan dersler Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı�ndan gelecek olan haftalık ders dağılım çizelgesine göre yeniden sistem üzerinde tanımlanması gerekmektedir. Sistem üzerinden ders tanımı yapılıncaya kadar yeni kayıt yaptıran veya kayıt yenileyen öğrenciler ders seçimi yapamayacaklardır. Ders seçiminin sistem üzerinden ne zaman yapılacağı internet adresimizden ilan edilecektir. Ders seçimi yapacak öğrencilerimizin web sitemizi takip etmeleri gerekmektedir.


 10. Ziyaretçi
  umarım ileriki bir tarihe ertelenir sınavlar ben bu yıl kayıt oldum halen aktif hale gelemedim ocakta sınavımız var ama biz halen kitap alamadık

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu


aol ders seçimi yapamıyorum,  ders seçme işlemi yapamıyorum