+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Matematik dersi ile ilgili komik bilmeceler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Matematik dersi ile ilgili komik bilmeceler
  acil lazm çalışmam lazım bu yüzden bu konuyu acmanız lazım ben onceki sitelerde hiç bili bulamadım ya 2. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Komik matematik bilmeceleri, matematik bilmeceleri komik


  SORU ve CEVAPLAR

  1-Uzadıkça kısalan şey nedir? (Hayat veya Ömür)

  2-Ali, sepetteki elmaların yarısını ve bir yarım elmayı Ayşe’ye; sonra kalan elmaların yarısını ve bir yarım elmayı Ahmet’e ve yine kalan elmaların yarısını ve bir yarım elmayı da Hasan’a veriyor. Sonuçta sepette sadece bir elma kaldığına göre başlangıçta kaç elma vardı?
  Not: Elmalar bölünmeden paylaşılıyor. (15 elma)

  3-Bir tabakta 7 tane portakal var. Bu portakalları, 7 çocuğa birer tane bütün portakal vererek paylaştırın ve hâlâ tabakta bir portakal kalsın? (Son kalan çocuğa portakal, tabakla birlikte verilir.)

  4- Dünyanın çevresini ekvatordan geçecek şekilde bir ip ile bağladığımızı kabul edelim.(yaklaşık 40 bin km.) Bu ipi her noktadan 1mt. havada tutabilmek için, ne kadar daha ip ilave etmeliyiz? 6,28 mt. Çapı 40bin km. olan bir daire düşünürsek, yarıçapı sadece 1 mt. arttırmamız gerektiği anlaşılır.(6,28 mt. Çapı 40bin km. olan bir daire düşünürsek, yarıçapı sadece 1 mt. arttırmamız gerektiği anlaşılır.)

  5- 6 adet kibrit çöpü ile 4 adet ‘eşkenar üçgeni’ nasıl elde edebiliriz?(Üçgen Piramit.
  )

  6- Bir duvarın üzerinde 5 adet kuş duruyor. O sırada oradan geçmekte olan bir avcı, tüfeğini ateşleyip ikisini vuruyor. geriye kaç kuş kalır? (Vurulan ‘iki’ kuş kalır. Diğerleri kaçar)

  7- İki kişi yolda karşılaşıyorlar. Küçük olan, Büyüğün öz oğludur. Ancak büyük olan küçüğün babası değildir. Bu nasıl olur? ( Demekki ‘annesi’dir.)

  8- Bir çocuk, 7 elmanın ikisi hariç hepsini yerse, kaç elma kalır? (İkisi hariç ise tabi ki ‘iki’ tane kalır.)

  9- Bir satranç tahtasında kaç tane ‘kare’ vardır? ( 64 değil !) (204 kare vardır. Bütün 1×1(64 adet), 2×2(49 adet), 3×3(36 adet), 4×4(25 adet), 5×5(16 adet), 6×6(9 adet), 7×7(4 adet), 8×8(1 adet) ölçülerindeki kareler 204 tanedir.)

  10-Yılın kaç ayında ‘otuz’ gün vardır? (Şubat hariç bütün aylarda ‘otuz’ gün vardır.)

 3. Ziyaretçi
  matematik dersi ile ilgili komik bilmeceler konusu için tşkler
 4. Ziyaretçi
  ödevim için işe yaradı çok teşekkür ederim

 5. Ziyaretçi
  valla bağzılarını hiç anlamadım ama çok güzel işimi gördü

 6. Ziyaretçi
  o kadar güzel olmus ki isime cok yaradı proje ödevinden cok buyuk not bekliyorum tesekkur ederım <3

 7. Ziyaretçi
  çok çokkk iyi proje ödevimden iyi bir not alacağımı düşünüyorum teşekkürler bayyyyyy

+ Yorum Gönder


matematikle ilgili bilmeceler,  matematik ile ilgili kısa bilmeceler,  matematik ile ilgili bilmeceler ve cevapları kısa,  matematikle ilgili bilmeceler kısa,  matematik bilmeceleri,  matematik ile ilgili kısa bilmeceler ve cevapları