+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Alkole başlama nedenleri Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Alkole başlama nedenleri
  alkole başlama nedenleri 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Alkol kullanan herkes için bağımlılık riski eşittir. Kişi vücut fonksiyonlarının devamı için giderek artan miktarda alkole ihtiyaç duyuyorsa bu bağımlılığın oluştuğu anlamına gelir. Yani bira bile olsa, kişinin kendini rahat hissetmek, gevşemek gibi nedenlerle giderek sürekli alkol alma ihtiyacı duyması, bağımlılığının oluştuğunu gösterir.

  İnsanların, alkölü ilk kez keşfetmeleri genellikle aile içinde olmaktadır. Yetişkin aile üyelerinin içki içiyor olmaları, çocuk ve gençlere de normal davranış biçimi gibi görünmektedir. Arkadaşlarının içkiye başlamaları da bir diğer faktördür. İlaçlara göre daha kolay erişebilir olması, özellikle bira gibi az alkollü içeçeklerin kolayca satın alınabilmesi, basında cazip reklamlarla alkol kullanımının çekici hale getirilmesi alkole başlamanın nedenlerindendir. Sosyal olaylar ve kutlamalarda alkol kullanımının kabul görmesi de alkol kullanımının yaygınlaşmasında rol oynar.

  Gerek aile üyeleri, gerek arkadaşlardan özenerek alkol kullanma, aslında geçerli nedenler olmamalıdır. İnsanlar, başkalarının iyi davranışlarını örnek alabiliyorsa o zaman kendi mantıklarını kullanmış olurlar

  Üzüntü, neşe, yalnızlık gibi nedenler, içki içmenin ancak sözde nedenleridir. Gerçekte alkol bağımlılığı nedeniyle her fırsatta alkol alma isteği, alkol almadan duramama nedenidir.
 3. Ziyaretçi
  alkole başlama nedenleri konusu için tşkler
 4. Ziyaretçi
  çok tşk. çok guzel olmuş

 5. Ziyaretçi
  teşekkürler çok yardımcı oldu

 6. Ziyaretçi
  ben madde madde iştemiştim ama olsun bana bu da yardımcı oldu.

 7. Ziyaretçi
  alkole başlama nedenleri aileden bunu unutmayınız arkadaşlar @

+ Yorum Gönder


alkole başlama nedenleri,  ALKOle başlama sebepleri,  alkole başlama nedenleri maddeler halinde,  alkolün başlama nedenleri ,  alkollü içeceklere başlama nedenleri,  alkole başlamanın nedenleri