+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Başarıya giden yolda zeka mı Çalışmak mı önemlidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cevap: Başarıya giden yolda zeka mı Çalışmak mı önemlidir

  bir atasözü vardır akıl boş bir tarla gibidir başağı olursa filizlenir. bu yüzden çalışmak
  Cevap: Başarıya giden yolda zeka mı Çalışmak mı önemlidir frmacil dördüncü 4 sayfa Cevap: Başarıya giden yolda zeka mı Çalışmak mı önemlidir

 2. Ziyaretçi
  çalışarak zeka gelişir

 3. Ziyaretçi
  Bence kesinlikle zeka diye düşünüyorum.evet edison a başarisini neye borçlu olduğunu sorduklarinda %95 çalişma %zeka demiş ama o %5 zeka olmadan %95 çalişmanin bir getirisi olmaz

 4. Ziyaretçi
  çok teşekkür ederim münazara için yardımcı oldu sagol

 5. Ziyaretçi
  zekaaa tabiki eğer senin zekan yoksa çalışmayı akıl edemezsin

 6. Ziyaretçi
  arkadaşlar bizimde münazaramız var akılı savunuoruz mesela einstein ne demiş başarınız yüzde 95 i çalışmak yüzde 5 i ise zeka tmmm bu böle dielim size iki şey sölicem bundan birincisi zeka olmadan %100 lük başarı olmaz ikincisi başarının %95 i çalışmak %5 i zeka olsa peki çalışmayı neye borcluyuz cevap:aklımıza bu cvp herşeyi verio allah yardımcınız olsun inş.kazanırsınız

 7. Ziyaretçi
  Bizim münazara konumuzdu ve kazandık. Yaptığım konuşmayı paylaşmak istedim.

  Ben başaraıya giden yolun çalışmak olduğunu savunuyorum.
  Zeka kısa insanın öğrenme ve uyum gücü olarak tanımlanabilir. Edison'a başarısını neye borçlu olduğu sorulunca bunun sadece %5'nin zeka %25'inin çalışmak olduğunu söylüyor. Herkes bir zekaya sahiptir. Bunun azı veya çoğu yoktur. Ancak başarısız olanlar zekalarını ortaya cıkaramadıklarından dolayı başarısızdırlar. Zekayı ortaya çıkarmanın yolu da çalışmaktır. Çalışmadan zeka hiçbir şeye yaramaz. Yani zeka sadece yardımcı bir etkendir. Başarının kapısını açan anahtar ise çalışmaktır.
  Mesela şöyle düşünün; sabah işe gitmeniz gerekiyor ve kapıda motoru düşük ama çalışan bir şahin ve motoru yüksek ama olduğu yerde duran ferrari var. Hangisini seçersiniz ? Tabiki motoru düşük ama çalışan şahini, çünkü işe gitmenizi sağlayacak olan o.
  Taşlar değil, yapılan işler anıtları meydana getirir. Yani zeka değil, çalışmak başarıyı getirir.
  Size soruyorum başarıya giden yol zek ise, öğretmenlerimiz niye bize hep ''çalışın çalışın'' diye öğütler veriyor ?
  Şöyle bir örnek vereyim; Ortaokuldaki matematik öğretmenim liseye geçene kadar hiç çalışmamış ve başarısız olmuş. Lisede başlayan sıkı çalışmasıyla iyi bir üniversiteyi kazanıp matematik öğretmeni olmuştur. İlkokul ve ortaokul dönemindeki gibi lisede de çalışmasaydı nasıl iyi bir üniversiteyi kazanıp, matematik öğretmeni olup, başarıyı yakalamış olurdu ? Bunlar hep çalışmanın sonuçları.
  Akıl sorunu olan hastaların bile çalıştıklarında bir şeyler öğrenebildiği tespit ediliyor. Zeka başarı için sadece yardımcı bir etkendir.
  Peki dediğiniz gibi zeka başarıya götürüyorsa, neden okullarda sınıf tekrarları yapanlar var ? Sınıf tekrarı sadece çalışmamanın getirdiği bir sonuçtur. Çalışmanın getirdiği sonuş ise başarıdır !
  Size soruyorum; arılardan aldığımız balı arıların zekası mı yoksa çalışması sonucunda mı yiyoruz ?

 8. Ziyaretçi
  teşekkür münazara yarışım var zekayı çürütmeliyim

 9. Ziyaretçi
  zekası olmayan bir insan yoktur kullanamayan vardır onu da parlatmak sadece çalışmakla mümkündür.

 10. Ziyaretçi
  Ya biraz düşünüp araştırın ben çalışmak diyorum çünkü bir insan çalışarak başarır zekayla başarmak mantıksız ve Atatürk'ün bir sözü var ^^en büyük makam en büyük hak çalışanlara ait olcaktir ^^.emeğin olmadığı yerde çalışmakta yoktur bu kadar . (Calismak).

+ Yorum Gönder
4. Sayfa BirinciBirinci ... 23456 SonuncuSonuncu


başarıda çalışmanın önemi,  başarıya ulaşmak için zeka önemlidir ,  başarıda zekanın önemi,  başarıda zekanın önemi ile ilgili sözler,  başarıya ulaşmak için zekâ mı çalışmak mı önemlidir,  başarıda çalışmak mı zeka mı önemlidir