+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Tek taraflı boşanma dilekçesi nasıl verilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Tek taraflı boşanma dilekçesi nasıl verilir
  tek taraflı boşanma dilekçesi vermek ıstıyorum 2. Mine
  Devamlı Üye

  Tek taraflı boşanma davası yoktur tek taraflı dava yoktur esasen bir iki istisna dışında (Hasımsız davalar). Her dava bir taraf tarafından açılır diğer taraf ister kabul eder ister reddini ister. Bu durumda sizin çekişmeli bir dava olacağı anlaşıldığından her hangi bir zaman sınırı yok.
  Davayı açtıktan sonra ikametgahınızın değiştirilmesi ayrılık hükümlerine bağlamaz sizi belki evlilik birliğinin devamının beklenecek faydayı vermeyeceği şeklinde yorumlanabilir.
  asgari ücretle de çalışsanız uygun oranda nafaka ödemenize mani olmaz.
  Velayet eşinize verilirse mahkeme kişisel mğnasebetin tesisi için bir karar verir siz bu kararı yararınıza veya şartlarınıza uygun verilmesine çalışmalısınız.
  Eşiniz çeşitli nedenlerle boşanmaya karşı çıkarsa hakim duruma göre boşanma kararı da verebilir ayrılık kararı da verebilir. Bu nedenle boşanmanız evet 3-4 seneyi bulabilir.
  Kolay gelsin.
 3. Ziyaretçi
  ben sekiz aylık evliyim ama evliliğim sadece resmiyette yani eşimle herhangi bir ilişkim olmadı.zaten evliliğim isteyerek olmadı akraba evliliğiydi ani baskıyla verilmiş bir karardı ve şimdi bu kararından vazgeçip eşime boşanma davası açmak istiyorum fakat eşim kabul etmiyor.yurtdışında olması işlerimi zorlaştırıyor dava açmak istiyorum fakat ne apacağımı neree gideceğimi bilmiyorum yardımcı olabilirmisiniz ..
 4. Mine
  Devamlı Üye
  iyi günler eğer boşanma konusunda kararlı iseniz hemen bir avukkata balşvurun avukat tutma imkanınız yoksa baro avukatları var ordan yardım istiyebilirsiniz zaten dava açtığınızda eşiniz gelmek zorunda kalır gelmezsede herhangi bir yolla getirilir şimdidden GEÇMİŞ OLSUN

 5. Ziyaretçi
  ben 14 senedir evli bir erkeğim iki tane çocuğum var biri sekiz yaşında diğeri on yaşinda ,eşimle dört senedir hi bişey paylaşamiyoruz hiç bir şekilde anlaşamiyoruz,boşanmak istediğimi soyleyip davayi açtım fakat mahkemeye gelmeye bile ikna edemedim hiç bir şekilde kabul etmiyo,ne yapabilirim nasıl boşanabilirim,eğer ayr ıevede yaşarsam bu boşanmama yardımcı olur mu?

 6. Ziyaretçi
  bende aynı şekilde evliyim ama ben isteyerek evlendim ama çok pişmanım onun için ne yapmamız gerekiyor bende bilmiyorum..

 7. Ziyaretçi
  selam ben yırmı yılık evlıyım severek evendım ama gungectıkce esımın bana saygısı ve sevgısı kalmadı 3 cocugum var 2 sı erkek bırı evlı bırısı bekar 24 yasında bızı gorunce evlenmek ıstemıyor 1 de kızım var 15 yasında zaten bugune kadar beklememın sebebı kızım oldu ama artık dayanamıyorum ben yırdısında calısıyrum hıc bırseye muhtac etmedım belkı bana karsı duzeelır dıyede araba aldım gezsın dıye parayı harvurup harman savuruyor hıcde tutumlu degıl benım calısma sartlarım agır vede tehlıkelı buna ragmen benı hıc goruyor buda benım zoruma gıdıyor bana yardımcı olabılırmısınız .
  sayılarımla

 8. Ziyaretçi
  selam ben yeni evliyim 1 sene bile olmadı. severek evlendim ama evlendiğime evleneceğime pişman oldum. hata yaptığımı öğrendim ve zaman geçmeden ayrılmak istiyorum.. anlaşamıyorum ne yapmalıyım.
  saygılarımla

 9. Ziyaretçi
  selam yeni evliyim 1 sene bile olmadı ve anlaşamıyorum yol yakınken ayrılmak istiyorum. yanlış yaptığımın farkındayım boşanmak istiyorum ne yapmam gerekli..??

 10. Asel
  Bayan Üye
  tek taraflı boşanma dilekçesi nasıl verilir

  Boşanmak İçin Gerekli Evraklar


  Boşanma davası hakkında bilgi
  boşanmak için gerekli evraklar boşanma davası için gerekli evraklar boşanan erkek ne zaman evlenebilir boşanma davası açmak belgeler
  Boşanma veya Ayrılık Davalarında yetkili mahkeme,eşlerden birinin yerleşim veya davadan önce son defa 6 aydan beri birlikte oturdukları yer mahkemesidir.

  Boşanma ve Ayrılık Davalarında uyulması gereken kurallar nelerdir?

  Boşanma ve Ayrılık Davalarında,Hakim aşağıdaki kurallara uymak zorundadır:

  1-Hakim,boşanma ve ayrılık sebebi olarak gösterilen olayların varlığına hukuken ve mantıken inanmadıkça,bunlar ispatlanmış olmaz.

  2-Hakim,bu olaylar için,gerek kendiliğinden,gerek tarafların istemi üzerine,yemin teklif edemeyeceği gibi yemin yerine geçecek açıklamada bulunulmasını da isteyemez.

  3-Tarafların bu konudaki her türlü kabullenmeleri de Hakimi bağlamaz.

  4-Hakim,dellileri serbestçe değerlendirir.

  5-Boşanma ve ayrılığın yan sonuçları ile ilgili olarak iki taraf arasında yapılan sözleşmeler,Hakimin tasdikinden geçmedikçe geçerli olmaz.

  6-Hakim,taraflardan birinin istemi üzerine duruşmanın gizli yapılmasına karar verebilir.

  Boşanma Davasının sonucu ne olabilir?

  1-Red.

  2-Dava'nın düşmesi.

  3-Boşanma.

  4-Ayrılık.

  Boşanma hükmü ne zaman yürürlüğe girer?

  Kesinleşikten sonra yürürlüğe girer ve ancak o zaman Kanun'da yazılı sonuçları doğurur.

  Boşanma hükmü kesinleştikten sonra,boşanan kadın hemen evlenebilir mi?

  Evlenemez.Kadın,evliliğin sona ermesinden başlayarak 300 gün geçmedikçe evlenemez.Ancak,bu süre,kadının doğurmasıyla biter.
  300 günlük iddet süresinin bitimini beklemeden evlenebilmek için,''İddet süresini kısaltma davası''açmak ve kazanmak gerekmektedir.


+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu


boşanma dilekçesi nereye verilir,  tek taraflı boşanma dilekçesi örneği,  Boşanma dilekçesi nasıl verilir,  tek taraflı boşanma dilekçesi,  avukatsız boşanma dilekçesi,  tek taraflı boşanma