+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Çok gezen mi çok okuyan mı bilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cevap: çok gezen mi çok okuyan mı bilir

  okuyan daha çok bilir
  gezmek sadece görmektir-okumaksa bilmektir
  1-Okuyan insan, gezen insana göre bilgi sahibi olma konusunda zamanı daha ekonomik kullanabilme imkanına sahiptir.Örneğin bir kitaplıkta pek çok konuda kaynağa aynı anda zaman kaybetmeden sadece elinizi uzatarak ulaşabilirsiniz.
  2-Doğru kaynakları okuyorsa, bilgi sahibi olmada gezen insana kıyasla daha fazla derinleşir.
  3-Gezmek, gezdiğin yer hakkında okuma yapmadan gerçek amacına ulaşamaz.Gezmek, okuma eylemini tamamlayıcı nitelikte olduğu zaman ciddi bir anlam kazanır.
  4-Hayattaki her konuyu gezerek nasıl öğrenebilirsiniz?Örneğin; Hukuk, psikoloji ,matematik , din ,edebiyat , tıp ve benzeri bilim dallarını her yönü ile ve detaylı bir şekilde gezerek nasıl öğrenebilirsiniz?
  Cevap: çok gezen mi çok okuyan mı bilir sayfa üç frmacil 3 Cevap: çok gezen mi çok okuyan mı bilir

 2. Ziyaretçi
  bir yeri gezmeden o bilgiyi kağıda dökebilir misin

 3. Ziyaretçi
  kitapta okuduğumuz şeyleri kafamızda canlandıramayız diyen arkadaşlara hayal gücü denen bisi oldugunu ve onun ne kadar inanılmaz olan seyleri goz onune sardığını hatırlatmak isterim Ayrıca bi yer hakkında bilgi veren bi kitapta o yerin resmi olmaz mı sizce? hem okumak icin illede elinde kitap olması gerekmez elinde bi atlas olabilir veyasu anda yaptığn gbi net sayfasınıda acp okuyablrsn

 4. Ziyaretçi
  Bence çok okuyan bilir nedeni gezen kişi bazı şeyleri sadece görür ama kitaplarda bu şeyleri tanıtımını yaparlar örnek verirler ve sonra okuyucunun önüne sunarlar

 5. Ziyaretçi
  Bnce gezen bilir gezen herseyi goreerek kitap hline getiriri

 6. Ziyaretçi
  bnce okuyan çünkü mesela arkadaşlar gezen diye bile şu an internette araştırıyo okuyo

 7. Ziyaretçi
  Arkadaşlar yarın münazaramız var.Çok gezeni savunucaz. Karşı tarafa zor sorular yazarmısınız 😀😀😀

 8. Ziyaretçi
  çok gezen iyi bilir çünkü o geziyo görüyo ama okuyan sadece resimlerini görüp okuya biliyor

 9. Ziyaretçi
  Ansiklopediyi açıp bir anda dünyanın öbür ucundaki bilgilere bile ulaşılabilir , işte bu yüzden insan ne kadar gezerse gezsin okumakla edindiği bilgileri edinemez, buna ömrü yetmez ki.

  Kitaplardaki birçok bilgiye ulaşmak daha kolay olduğu halde gezmek uzun bir zaman alan ve her zaman mümkün olmayan bir durumdur. Bu nedenle gezmeden de iyi bilmek ve iyi öğrenmek mümkündür.

  Gezmek yerine okursak kısa zamanda çok bilgiye sahip olabiliriz ve bunlar kitaptan silinmez, unutursak bile yine açıp okuyabiliriz. Ama gezilen yerler unutulabilir.

 10. Ziyaretçi
  bu bilgiler çok yardım etti bana teşekkürler

+ Yorum Gönder


çok gezen mi bilir çok okuyan mı açıklaması,  çok gezen mi bilir çok okuyan mı münazara,  çok okuyan mı bilir çok gezen mi münazara örnekleri,  çok gezen bilir çünkü,  çok gezen mi bilir çok okuyan mı münazara örnekleri,  çok okuyan bilir çünkü