+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Sağlıklı yaşam ile ilgili kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sağlıklı yaşam ile ilgili kompozisyon
  Sağlıklı yaşam ile ilgili kompozisyon
  kompozisyon hazırlamamm var 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Sağlık, insanın en önemli sorunudur. Yaşamak, öğrenmek, iş yapabilmek için sağlıklı olmak gerekir. Sağlığı bozuk olan, hasta olan kişi görevlerini tam olarak yapamaz. Bunun sonucu olarak da, kendine, ailesine, çevresine, topluma yararlı olamaz.

  Sağlıklı kişi mutlu, canlı, hareketli olur. insanların sağlık kurallarını öğrenmesi ve sağlıklı yaşama bilincine kavuşması için Birleşmiş Milletler Örgütü 7-13 Nisan tarihleri arasını Sağlık Haftası olarak kabul etti. Her yıl Sağlık Haftası Birleşmiş Milletler'e üye ülkelerde aynı zamanda değerlendirilir. Sağlık Haftası’nın amacı, sağlık bilgisinin ve yardımının geniş halk kitlelerine ulaşmasıdır. Hafta boyunca insan sağlığı konusunda radyolarda konuşmalar yapılır. Televizyonda sağlıkla ilgili programlar sunulur. Gazete ve dergilerde insan sağlığı ile ilgili yazılar yayınlanır.

  Bu hafta içinde okullarımızda beden sağlığı, beslenme konusunda bilgiler verilir. Sağlığın önemi anlatılır. Sağlıklı olmanın kuralları öğretilir. Birleşmiş Milletler Örgütü, her yıl bir sağlık konusu seçer. O yıl üye ülkelerde konu üzerinde durulur. Seçilen konu bir hastalık ise bu hastalığın tanımı, belirtileri, iyileştirme yöntemleri anlatılır.

  İnsanlar çok eski çağlardan beri sağlığın önemini kavramışlardır. ilkçağlarda insan sağlığının bozulması, doğa dışı güçlerin etkisine bağlanıyordu. Hastalığın iyileştirilmesi için büyücüye başvuruyorlardı. Uygarlığın gelişmesi ile tıp bilimi ilerledi. Hastalıkların nedenleri bulundu, iyileşme yöntemleri gelişti. Bugün büyücülük ilkel toplumlarda kalmıştır. Tıp bilimi her gün yeni buluşlarla insanlığa büyük yararlar sağlıyor.

  Tıp bilimi yalnız hastalıklarla, hasta olan insanlarla ilgilenmez, însan sağlığının sürekliliği, insanların hasta olmadan yaşamlarını sürdürmeleri için araştırmalar yapar. Yeni yöntemler geliştirir.
 3. Ziyaretçi
  öğretmen anlıcak baktığımızı
 4. Ziyaretçi
  teşekkür ederim gerçekten çok güzel ödevimde baana oldu

 5. Ziyaretçi
  bioloji ödevimde sözlü notu 100 aldım çok teşkkür ederim

 6. Ziyaretçi
  çok teşekür ederim ödevime çok yardımcı oldun

 7. Ziyaretçi
  çok teşekkür ederim yarışmada 1. oldum

 8. Ziyaretçi
  Çok beyendim teşekkürlerrrrrr

 9. Ziyaretçi
  Kardeşim ellerine sağlık çok güzel olmuş

 10. Ziyaretçi
  Yaaa çoook uzun ama yinede çok güzel beynine sağlık 😊😘🙋❤

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu


sağlıklı yaşamla ilgili yazı,  sağlıklı yaşam ile ilgili kompozisyon,  sağlıklı yaşam kompozisyon,  sağlıklı yaşamla ilgili kompozisyon,  sağlıklı yaşam ile ilgili yazı,  sağlıklı yaşam ile ilgili kompozisyonlar