+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Biyolojik yasalarla ilgili örnekler verir misiniz? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Biyolojik yasalarla ilgili örnekler verir misiniz?
  biyolojik yasalarla ilgili örnekler veriirmisiniz?????????? 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  BİYOLOJİK YASALAR :
  Enbiya (21/30) İnkâr edenler, göklerle yer bitişik bir halde iken bizim, onları birbirinden kopardığımızı ve her canlı şeyi sudan yarattığımızı görüp düşünmediler mi? Yine de inanmazlar mı?
  Zumer (39/6) Allah sizi bir tek nefisten (Âdem'den) yarattı, sonra ondan da eşini yarattı. Sizin için hayvanlardan sekiz eş meydana getirdi. Sizi de annelerinizin karınlarında üç katlı karanlık içinde çeşitli safhalardan geçirerek yaratıyor. İşte bu yaratıcı, Rabbiniz Allah'tır. Mülk O'nundur. O'ndan başka tanrı yoktur. Öyleyken nasıl oluyor da (O'na kulluktan) çevriliyorsunuz?
  Nahl (16/68,69) Rabbin bal arısına: Dağlardan, ağaçlardan ve insanların yaptıkları çardaklardan kendine evler (kovanlar) edin.
  Sonra meyvelerin her birinden ye ve Rabbinin sana kolaylaştırdığı yaylım yollarına gir, diye ilham etti. Onların karınlarından renkleri çeşitli bir şerbet (bal) çıkar ki, onda insanlar için şifa vardır. Elbette bunda düşünen bir kavim için büyük bir ibret vardır.
  Ali İmran (3/59) Allah nezdinde İsa'nın durumu, Adem'in durumu gibidir. Allah onu topraktan yarattı. Sonra ona "Ol!" dedi ve oluverdi.
  Kıyame (75/3,4) İnsan, kendisinin kemiklerini biraraya toplayamayacağımızı mı sanır? Evet, bizim, onun parmak uçlarını bile aynen eski haline getirmeye gücümüz yeter.
  Yasin (36/33) (Bu hususta) ölü toprak onlar için mühim bir delildir. Biz ona yağmurla hayat verdik ve ondan dane çıkardık. İşte onlar bundan yerler.
  Zuhruf (43/11) Gökten bir ölçüye göre suyu indiren O'dur. Biz onunla (kupkuru), ölü memlekete hayat veririz. İşte siz de böylece (mezarlarınızdan) çıkarılacaksınız.
  Yasin (36/77-80) İnsan görmez mi ki, biz onu meniden yarattık. Bir de bakıyorsun ki, apaçık düşman kesilmiş. Kendi yaratılışını unutarak bize karşı misal getirmeye kalkışıyor ve: "Şu çürümüş kemikleri kim diriltecek?" diyor. De ki: Onları ilk defa yaratmış olan diriltecek. Çünkü O, her türlü yaratmayı gayet iyi bilir. Yeşil ağaçtan sizin için ateş çıkaran O'dur. İşte siz ateşi ondan yakıyorsunuz.
 3. Ziyaretçi
  kardeşim biyolojik bi kanun işte bi buluş yazın
 4. Asel
  Bayan Üye
  Biyolojik yasalar, fiziksel yasalar gibi evrenseldir, deney, gözlem ve araştırmalar sonucu ortaya konulmuştur Biyoloji canlıların doğma, gelişme ve üreme gibi yaşayış evrelerini, yapı ve işlev açısından canlıların özelliklerini inceleyen bilim dalıdır Biyoloji bilimi çok geniş bir alanı kapsadığından çeşitli dallara ayrılmıştır Biyolojinin hayvanları ele alan bilim dalına zooloji, canlıları inceleyen bilim dalına anatomi ve bitkileri inceyen bilim dalına botanik denir Biyolojik yasaların tümüne şöyle bir kaç örnek verebiliriz DNA, RNA, insanın yaratılışı, hayvanların yaratılışı ve bitkilerin yaratılışı

 5. Ziyaretçi
  Biyolojik yasalar biyoloji bilimin, canlıların oluşumu, gelişimi, üremesi ve canlılık özellikleriyle ilgili koyduğu yasalardır.

+ Yorum Gönder


biyolojik yasalara örnekler,  biyolojik yasalara örnek,  biyolojik yasalarla ilgili örnekler