+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Atatürk'ün kişilik özelliklerini anlatan anı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cevap: Atatürk'ün kişilik özelliklerini anlatan anı

  ataturkun kişilik ozelikleri
  Cevap: Atatürk'ün kişilik özelliklerini anlatan anı frmacil sayfa 2iki Cevap: Atatürk'ün kişilik özelliklerini anlatan anı

 2. Asel
  Bayan Üye
  ataturkun kişilik ozelikleri


  ataturkun-ki-ilik-ozelikleri.jpg.
 3. Ziyaretçi
  süper anılar atatürke birkez daha hayran oldum.
 4. Ziyaretçi
  aradığım seyibulamadım

 5. Ziyaretçi
  Çook teşekkür edrim çok iyi yapmışsınız elinize sağlık

 6. Ziyaretçi
  aferin arkadaşlar vatanı ve milleti korumamız gerekir çünkü görevimiz

 7. Zühre
  Devamlı Üye
  Atatürk’ün Kişilik Özellikleri

  Atatürk, bütün dünyanın saygıyla andığı vatansever bir liderdir. İleri görüşlülüğü ve askeri dehası sayesinde ülkemize büyük hizmetleri olmuştur. Doğru bildiğini savunan, sabırlı ve disiplinli bir insandır.

  Vatanseverliği: Ülkesinin bağımsızlığını kazanması adına gece gündüz çalışmış ve Milli Mücadele’ye bizzat katılmıştır.

  İdealistliği: Savaştan yeni çıkmış yorgun ve fakir Türkiye’nin gelişmesini, zenginleşmesini sağlamak için çeşitli devrimler yapmış, devrimlerin sürdürülebilir olması için çalışmıştır.

  Sabırlılığı: Bir konu hakkında hızlı karar vermez, o konu üzerine bolca düşünür ve çevresindekilere tanışırdı. Aceleci olmaktan kaçınır, en doğru kararı vermek isterdi.

  Hakikati Arama Gücü: Etrafındaki kişilerin söylediklerine anında inanmaz, önce araştırma yaparak konu hakkında gerçek bilgiye ulaşmaya çalışırdı. Hurafelere önem vermez, aklın ve bilimin öncülüğünde hareket ederdi.

  İleri Görüşlülüğü: Özellikle askeri alanda cephelerde düşmanın nereden çıkarma yapacağını hep doğru tahmin ederek zaferler kazanmıştır.

  Açık Sözlülüğü: “Ben söyleyeceğimi halkımın önünde söylemeliyim. Bir yanlışım olursa halkım beni düzeltir.” diyerek doğru bildiğini herkesin içinde söylemekten çekinmezdi.

  Mantıklı Oluşu: Devlet işlerinde her zaman en mantıklı olan uygulamaları tercih etmiştir. Hayalperest fikirlere kanmamış, her zaman akılcı düşünerek karar vermiştir. Ülke menfaatleri açısından her zaman doğru olan politikaları uygulamıştır.

  Disiplinli Oluşu: Karar almadan önce konuyu derinlemesine incelerdi. Daha sonra konu hakkında araştırma yapardı. Son olarak disiplinli bir şekilde karar verirdi. Hayatında her zaman bu şekilde hareket etmiştir.

  Dindarlığı: “Ey millet, Allah birdir, şanı büyüktür. Allah’ın selameti, sevgisi üzerinize olsun. Peygamberimiz Efendimiz Hazretleri Allah tarafından insanlara dini gerçekleri duyurmaya memur ve elçi seçilmiştir. Bunun temel esası, hepimizce bilinmektedir ki, Yüce Kuran’daki anlamı açık olan ayetlerdir. İnsanlara feyz ruhu vermiş olan dinimiz son dindir. En mükemmel dindir. Çünkü dinimiz akla, mantığa, gerçeğe tamamen uyuyor ve uygun düşüyor.” İşte Atatürk bunları samimi bir şekilde söyleyecek kadar Allah’a, peygambere ve kutsal kitaba inanan bir insandır.

  Liderliği: Verdiği kararların uygulanmasını sağlayan bir liderdir. Sürekli yaptığı teftişlerle kendini gösterir, böylece emri altındakilerin verimli çalışmasını sağlardı. Askerlik alanında olduğu kadar sivil alanda da başarılı bir lider olmuştur.

  Eğitimciliği: Atatürk, eğitime önem veren bir liderdir. Öyle ki yeni alfabenin kabul edilmesinden sonra eline tebeşiri alıp kara tahtanın başına geçerek yeni harfleri halkına kendisi öğretmiştir. Eğitimci kişiliğinden dolayı ona “Başöğretmen” unvanı verilmiştir.


+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12


atatürkün kişisel özellikleri,  atatürkün kişilik özelliklerini anlatan kısa yazı,  atatürkün kişiliğini anlatan anılar,  atatürkün kişilik özellikleri,  atatürkün kişilik özelliklerini anlatan şiirler kısa,  atatürkün kişilik özelliklerini anlatan bir anısı