+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Hz Muhammedin hayatı kısaca hz Muhammedin hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Cevap: hz muhammedin hayatı kısaca hz muhammedin hayatı

  çok güzel tanda araştırdığım gibi çıktı
  Cevap: hz muhammedin hayatı kısaca hz muhammedin hayatı frmacil sayfa 2iki Cevap: hz muhammedin hayatı kısaca hz muhammedin hayatı

 2. Asel
  Bayan Üye
  Hz. Muhammed'in Hayatı Ve Ölümü


  Mekke’de dünyaya geldi. Annesi ona hamileyken babasını, 6 yaşına girdiğinde ise annesini kaybetti. Bu sebepten ötürü küçük yaşta amcasının ve dedesinin yanına gitmek zorunda kaldı. Gençlik yıllarında bir takım ticaret işleriyle uğraştığından dolayı ve bu ticaret yaşantısında hiçbir zaman adının hileye veya kurnazlığa geçmediğinden dolayı “El Emin” önadını kazanmıştır. 25 yaşına geldiğinde Hz.Hatice ile nikah masasına oturan Hz.Muhammed 40 yaşına geldiğinde ise peygamber olmuştur. Kendisine ilk inanlar ve Müslümanlığı ilk kabul edenler karısı Hz. Hatice, azatlı köle Zeyd Bin Haris, Hz.Ali, Hz.Ebubekir ve Hz.Osman’dır.

  Kureyş kabilesinde bulunan ve Putperest olanlar, İslam’a karşı çıkmışlar ve önceden çok sevdikleri Hz.Muhammed’i bu düşüncesinden dolayı kontrol altında tutmaya çalışmışlardır. Hz.Muhammede yapılan işkenceler ve kötü davranışlar iyiden iyiye artınca Müslümanların bir bölümü 615 senesinde Habeşistan’a, bir bölümü ise 622 senesinde Medine’ye göç etmek zorunda kalmışlardır. Medine’ye göçün hemen sonrasında, Seriye birlikleri kurulmuştur. “Suffe Ashabı” denilen ilk öğretim kadrosu meydana getirildi. Yahudilerle birlikte Vatandaşlık Anlaşması imzalandı ve İslam devletinin ana temelleri atılmış oldu.

  Hz. Muhammed kalabalık bir Müslüman topluluğu önünde Veda Hutbesi’ni okurken Cahiliye Dönemi’ne tekrardan dönülmemesi için birçok uyarıda bulundu. Veda Haccı’nın ardından Medine topraklarına dönen Hz.Muhammed 632 yılında hayata gözlerini yummuştur.
 3. Ziyaretçi
  Tşkrler ama ölüm yılını evlendiği tarihi hz hatice ile nasıl tanıştığınıda yazsaydn keşke ama neyse
 4. Ziyaretçi
  çok teşekkür ederim ve hzMuhammed'i çoook seviyorum

 5. Ziyaretçi
  allah razı olsun çok güzel olmuş emeğine sağlık kardeşim

 6. Ziyaretçi
  hz muhamede canım kurban olsun

 7. Ziyaretçi
  çoooook gözel olmuş emeğe saygı ben çok beğendim

 8. Ziyaretçi
  din ödevimdi 100 aldım yaşasın çok güzel yazmışsınız ellerinize sağlık.

 9. Ziyaretçi
  ben mustafa güloğlu ödevimi yaptım 7. sınıflar bu siteye gelsin bence çok iyi bu site

 10. Ziyaretçi
  Hz.Muhammed (s.a.v.) çok seviyorum.Ayrıca ödevim için çok işime yaradı.

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu


hz muhammedin hayatı çok kısa,  hz muhammed hayatı çok kısa,  hz muhammedin hayatı kısaca,  hz. muhammedin hayatı çok kısa,  hazreti muhammedin hayatı çok kısa,  hz. muhammedin hayatının özeti