+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Münazara Savaşta silah mı önemlidir cesaret mi Bunun ile ilgili sunu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi
  cesaretin var çıktın savaşa.biridaha çıktı,ama o silahlı.sen cesaretinle ne yapabilirsin ki.o seni anında öldürür.şimdi bunun ne önemi kaldı?söylesene!

 2. Ziyaretçi
  savaşta cesaret önemlidir adamın atom bombası var cesareti yok gider savaşa titreye titreye ölür geberir birşey yapamaz


 3. Ziyaretçi
  savaşta cesaret en büyük silahtir çünkü ataturk ve türk ordusu sılahı hep 3. sırada sayiyorlar

 4. Ziyaretçi
  öylemi o zaman, atalarımız bu savaşı kazanırken silahları ellerinden aldılar. cesaretleri olmasaydı bu ülke kurtulmazdı.

 5. Ziyaretçi
  çok sağolun size minettarım beni hep bilgilendiriyosunuz bizde münazara yapmıştık ve ben silah grubundaydım arkadaşlarımız bize oy verip biz kazandık. Ve öğretmenimiz bize ödül olarak süt verdi cesarette önemlidir ama korkunu da yenmelisin silah olmassa cesaret te olmaz Atatürk peki cesareti vardı peki nasıl savaşa girdi bu yüzden silah daha önemlidir.

 6. Ziyaretçi
  savaş tabiki silah önemlidir çünkü:
  Doğu ülkelerinde bulunan barutun, Ortadoğu ve Avrupa'ya geçmesiyle ateşli silahlarda da önemli gelişmeler oldu. Suriye'den Bizans'a geçen bir ateşli silah şaşkınlıkla karşılandı. Çok eskiden beri Asya'da Türkler ve Çinliler tarafından kullanılan barut sonradan roket, top ve tüfek gibi silahlarda kullanılmaya başlandı. Selçuklu ve Osmanlılar döneminde bu tür silahlarda büyük gelişmeler kaydedildi. Kosova Meydan Muharebesi'nde ve özellikle Fatih Sultan Mehmed Han tarafından, İstanbul'un fethinde toptan büyük ölçüde faydalanıldı. Yavuz Sultan Selim Han zamanında, tüfek orduda yaygın bir şekilde kullanılmaktaydı. Top namlularına ilk yivi veren de Yavuz Sultan Selim Han'dır. O zamanlar top tekniği Avrupalılardan çok üstündü.
  Zamanla büyük değişikliğe uğrayan ateşli silahlar, tabanca, tüfek, bombaatar, top, obüs, havan gibi çeşitli adlar altında, değişik vasıflara sahip birçok çeşitlere ayrıldı. Bunların her birinin kullanılma gayesine göre özellikleri vardır. Ayrıca bunların makineli, yarı otomatik tipleri gelişti.
  Güdümlü mermiler, deniz hedeflerine karşı kullanılan torpidolar, çeşitli tipteki bombalar, roketler ve mayınlar da ateşli silahlar grubuna dahil edilebilir. Kara, deniz ve hava birliklerince kullanılan bu silahların bazısı saldırı, bazısı savunma, bazısı da hem saldırı hem de savunma gayesi güder. Mesela uçaklarda saldırı için kullanılan makineli tüfek, top, roket, güdümlü mermi ve çeşitli bombalar bulunabildiği gibi uçaklara karşı savunmada kullanılan güdümlü uçaksavar silahları da vardır. Yine zırhlı bir savaş aracı olan tankta kullanılan makineli tüfek, top, roket, alev makineleri, sis ve gaz makineleri yanında tanklara karşı kullanılan tanksavar topları, roketleri, bombaları, füzeleri bu silahların değişik gayelerde kullanılmasına misaldir.

  Gürz, bıçak, kılıç, mızrak, kargı, kırbaç, yay, cirit, bumerang, kalkan, zırh, mancınık, koçbaşı, hançer, balta, kama ve bunlara benzer pekçok çeşitte silah geliştirildi. Bunların savaşta en yaygın olanı kılıçtı. Meç, şimşir, gaddare, yatağan gibi çeşitleri vardı. Ateşli silahların bulunuşuna kadar yaygın olarak kullanılan diğer bir silah oktu. Mancınık, gülleleri ve büyük okları fırlatmaya yarayan bir aletten çok bir mekanizmaydı. Günümüzde hala kullanılmakta olan kasatura, tüfeğin ucuna takılan dürtücü ve kesici ateşsiz bir silahtır. Koçbaşı, ucunda demir bir koçbaşı bulunan asılı bir kirişten ibarettir. Kale kapılarını yıkmak için kullanılır.

 7. Ziyaretçi
  ya lütfen yardımcı olun savaşta silah konumuz ama herkes nerdeyse aynı yazmış :(

 8. Ziyaretçi
  tabii ki de cesaret daha önemli. cesaret yoksa asıl silah işe yaramaz. çünkü cesaret yoksa silahı tutamazsın

 9. Ziyaretçi
  bence cesaret önemli.çünkü cesaret olmadan silahıda kullanamazdık
  korkarak savaşamayız

 10. Ziyaretçi
  bence cesaret önemlidir.silahın yoksa cesaretin bir işe yaramaz diyorsunuz ama cesaretin olmazsa silah ta bir işe yaramaz cesaretin olucak ki silahı eline alabilesin

+ Yorum Gönder


savaşta cesaretin önemi münazara,  savaşta silah mı cesaret mi önemli,  savaşta silah önemlidir münazara,  savaşta cesaretin önemi,  münazara savaşta silah önemlidir,  savaşta silah mı önemli cesaret mi