+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Pastör kaç yılında öldü? pastör Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Pastör kaç yılında öldü? pastör
  pastör kaç yılında öldü? 2. Mine
  Devamlı Üye

  pastör kaç yılında öldü

  1822 yılında Fransa'nın Dole şehrinde doğdu. 1846'da École Normale Supérieure'ün fen bölümünü bitirdi. 1847'de fizik ve kimya dalında doktora derecesini alan Pasteur, bu yıllarda izomerlik, kristal yapı ve optik etkinlik konularındaki çalışmalarıyla adını duyurmayı başardı. 1848'de Strasbourg Fen Fakültesi'nde yardımcı kimya profesörlüğüne yükseltildi. 1854'te Lille Fen Fakültesi'nde kimya profesörlüğüne ve Ecole Normale'de kurulmasını istediği araştırma laboratuarının yöneticiliğine getirildi. Bu laboratuarda, 1871'de şarbon, tavuk kolerası ve kuduz gibi virütik hastalıklar, bağışıklık mekanizması ve aşı hazırlama teknikleri üzerinde çalışmaya başlayan Pasteur, kuduz köpekler üzerindeki incelemelerini daha güvenli bir ortamda yapabilmek için 1885'te eski bir imparatorluk şatosunu amaca uygun olarak düzenleyerek, Pasteur Enstitüsü'nün çekirdeğini oluşturdu.

  Pasteur, Strasberg'li Marie Laurent ile evlendi. Marie'nin eşini, araştırmalarını her şeyin üstünde tutması için özendirmesi sayesinde Pasteur laboratuar çalışmaları üzerinde yoğunlaşabiliyor ve işine gereken zamanı ve önemi verebiliyordu. 1895 yılında Fransa'da öldü.

 3. Ziyaretçi
  louis pastör franasa'da 1895 yılında hayata gözlerini yumdu
 4. Ziyaretçi
  1895 yılında Fransa` da.

 5. Ziyaretçi
  Lous Pasteur 1882 yılında doğdu. 1895 yılınnda hayata gözlerini yumdu.

 6. Ziyaretçi
  Adı Soyadı: Louis Pasteur
  Doğum Yeri: Dole, Fransa
  Doğum Tarihi: 27.12.1822
  Ölüm Tarihi: 28.09.1895
  Mesleği: Biyolog ve kimyager

  Umarıım işinize yarar

+ Yorum Gönder


pastör ne zaman öldü,  pastör kaç yılında öldü,  louis pasteur kaç yılında doğdu,  louis pasteur kaç yılında öldü,  louis pasteur ne zaman öldü,  pastör ne zaman ölmüştür