+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Atatürk hayatta en hakiki mürşit ilimdir sözü neyi anlatıyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Atatürk hayatta en hakiki mürşit ilimdir sözü neyi anlatıyor
  atatürk hayatta en hakiki mürşit ilimdir sözü neyi anlatıyor ve atatürkün yaptığı bilimsel çalışmalar nedir 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Hayatta En Hakiki Mürşit ilimdir ( Açıklaması )

  Açıklaması ile hayatta En Hakiki Mürşit İlimdir Fendir ne demektir
  Atatürk' ün Bu Sözle Ne Demek istediğini Anlatabilmek için önce "mürşit" Sözünün Anlamını Açıklayalım: Mürşit Demek Doğru Yolu Gösteren, Kılavuz Demektir. Buna Göre, insanların Ve Toplumların Hayatında En Gerçek Yol Gösterici, En Yanılgısız Kılavuz Bilim Oluyor. Simdi Bu Söz üzerinde Duralım. Bilim Yalnızca Gerçeği Arar Ve Ona Değer Verir. Gerçek Dışı şeylerin Bilimde Yeri Yoktur. O Halde, Bilimi Kendine Kılavuz Yapan insan Ve Toplumlar Gerçeğin Yolunda ilerlerler. Bu Yol Doğrunun, Doğruluğun Yoludur. Doğruluğun Olduğu Yerde De iyilik Ve Güzellik Vardır. insan Ya Da Toplum Bu Yolda Dünyayı, Geleceği Ve Her şeyi Olduğu Gibi Görebilir. Böyle Olunca Da Uygarlık Yarışında Güvenli Adımlarla ilerler. Her Yeni Gün Bir ilerleme, Bir Gelişme Ve Bir Kalkınma Günü Olur. Çünkü Bu Yolda Tutuculuk Yoktur, Geri Kalma Yoktur. Akıl, Yeteneklerini Gerektiği Gibi Kullanabilir. insan Bilgisizlikten, Bilgisizliğin Karanlığından Kurtulur. Yasadığı Hayatı Daha iyi tanır. Daha iyi Yaşamanın Yollarını Bulur. Bilimin Yasaları Vardır Birtakım Varsayımlar, Kişisel Görüşler Ve Kalıplaşmış, Katı Düşüncelerin Bilim Diye Tanıtılması Her Zaman Olagelmiştir. Ama Bunlar Bilim Olmadığı Gibi Bilimin Ortaya Koyduğu Gerçeği De Hiçbir Zaman Değiştiremezler. Bilim Ancak Doğrunun Ve Gerçeğin Ortamında Oluşur. Ancak Onunla iyiye Ve Güzele Gidilebilir. Böyle Olduğu için, Bilim, insanda Hoşgörü Yaratır. Katı Ve Kalıplaşmış Düşünceli, ön Fikirli Olmayan insanlar Yetiştirme Ortamını Oluşturur Bilimin Verileri ile iyi insan, iyi Vatandaş Yetiştirme Olanakları Elde Edilebilir. Bilime Dayalı Gerçeklerle Yetiştirilmiş insanlar Hiçbir Görüş Ve Düşüncenin Tutsağı Ve Yobazı Olmazlar. Bir ülke Bilimi Kendine Kılavuz Seçerse Her Alanda Büyük ilerlemeler gösterir. Dünya Uygarlık Düzeyinin üstüne çıkar.
  "hayatta En Hakiki Mürşit ilimdir."

 3. akkk-x3
  Yeni Üye
  bilimin ne kadar önemli olduğu ve bilim olmasa hiçbir şey yapamayacağımızı anlatıyor
 4. Ziyaretçi
  teşekkürler.HarikaydI.İşime Çok Yaradı

+ Yorum Gönder


hayatta en hakiki mürşit ilimdir kompozisyon,  atatürk hayata en hakiki mürşit ilimdir sözüyle ne anlatmak istiyor,  atatürk hayatta en hakiki mürşit ilimdir sözüyle ne anlatmak istiyor,  atatürkün hayatta en hakiki mürşit ilimdir sözüyle ne anlatmak istiyor,  atatürkün hayatta en hakiki mürşit ilimdir sözünü açıklayan kompozisyon,  hayatta en hakiki mürşit ilimdir atatürk ne anlatmak istiyor