+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Emniyet kemerini kullanma amacı nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Emniyet kemerini kullanma amacı nedir
  emniyet kemerini uzun veya kısa yolculuklarda yani ne olursa olsun takmalıyız.emniyet kemeri sayesinde bir çok canın kurtulduğunu biliyoruz 2. Mine
  Devamlı Üye

  emniyet kemerini kullanma amacı


  emniyet kemerini kullanma amacı.png

  Emniyet kemeri kullanımı, kazalardaki yaralanmaları büyük ölçüde azaltmaktadır ve otomobilin ön koltuklarında kemer kullanmamanın büyük risk oluşturduğunu büyük bir çoğunluk kabul etmektedir.

  Yine de “Emniyet kemeri kullanırsam, bir kaza anında otomobilden çıkamam, otomobilden dışarı fırlamak daha iyidir, direksiyona sıkıca tutunurum, bir şey olmaz” gibi yanlış inanışlar devam etmektedir.


  Kaza istatistikleri, emniyet kemerinin, otomobildeki hayat kurtaran araçların en önemlisi olduğunu ortaya çıkarmıştır. 30 kilometre hızda oluşan bir kazada, arka koltuktaki yetişkin bir yolcu bir filin ağırlığına eşit olan 3,5 tonluk bir güçle öne fırlatılmaktadır. Emniyet kemeri kullanılmadığında, bu durum yolcunun ölümü veya ağır yaralanmasıyla sonuçlanmasının dışında, ön koltuktaki yolcuların da zarar görmesine neden olmaktadır.

  Arka koltuktaki yolcuların tümünün kullanımına yetecek kadar kemer yoksa, en fazla kilolu yolcunun diğer yolculara en büyük zararı vereceği unutulmamalıdır. Aynı şekilde, eğer üç yaşından küçük çocukların kullanabileceği çocuk koltuğu yoksa erişkinler için kullanılan kemerin çocuklar için sadece belden bağlamalı olarak kullanılması gerekmektedir.

  Hamile kadınlar için kemer kullanmak rahatsızlık verse bile, anne ve bebeğin güvenliği için çok önemlidir. Alt kuşak, kalçalar hizasından ve bebeğin altından, çapraz kuşak da göğüslerin arasından ve bebeğin çevresinden dolaştırılmalıdır.

 3. Ziyaretçi
  çok anlamlı bu konuyu okuyan her araba kullanıcısı bence bundan sonra kemer takar, benim arabam yok ama ödevimi yaptım ve ilerde mutlaka kemer takacağım, kazasız günler dilerim..
+ Yorum Gönder


emniyet kemeri kullanmanın amacı,  emniyet kemeri kullanmanın amacı kısa ve net,  emniyet kemeri kullanmanın amacı açık ve net,  emniyet kemeri kullanmanın amacı kısa ve öz,  emniyet kemeri kullanmanın amacı nedir kısaca,  emniyet kemerinin kullanmanın amacı