+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Çekül'ün görevleri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Çekül'ün görevleri nelerdir
  çekül'ün görevleri nelerdir

  lütfen çekül'ün görevlerini söyleyiniz lazım acill yazın yazana merhaba yazmayana elveda 2. HARBİKIZ
  Moderator

  Çekül 'ün Görevleri


  Çekül.png

  Çevre ve Kültür Vakfı (Çekül Nedir), Çekül Vakfının Amacı

  Ülkemizin doğal ve kültürel mirasını korumak amacıyla 1990 yılında vakıf olarak 25 gönüllü ile kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. Doğa, kültür, eğitim, tanıtım ve örgütlenme ana başlıkları altında sivil girişim-lerini sürdürmektedir.

  Bu vakfın doğal çevre projeleri arasında; 7 Ağaç Ormanları Projesi, 77 Metrekare Toprak Kurtarma Projesi, 92 Ormanı Projesi, Biyoçeşitlilik ve Doğal Kaynak Yönetimi Projesi, TEM Otoyolu Ağaçlandırması, Küçük Menderes Havzası Koruma Çalışmaları sayılabilir. Eğitim projeleri ara-sında ise; Kentler Çocuklarındır Projesi, Çevre Eğitimi Çalışmaları, Okul-larda Çevre Eğitimi, Yaz Okulları ve Kent Belgeselleri sayılabilir.
 3. Ziyaretçi
  burası olmasaydı asla ödevimi yapamıyacaktım
 4. Ziyaretçi
  sana katılıyorum
  bu olmasaydı çalışmalarımı yapamazdım

 5. Ziyaretçi
  Çekül Vakfının görevleri acil lazım.

 6. Asel
  Bayan Üye
  Çekül Vakfının görevleri acil lazım
  Çekül Vakfının Görevleri


  ÇEKÜL, Türkiye'nin doğal ve kültürel mirasını korumak amacıyla 1990 yılında vakıf statüsünde kurulmuş sivil toplum kuruluşudur.
  Doğal kaynakları, kültürel mirası ve insanı bir bütün olarak ele alan ÇEKÜL, doğal ve kültürel çevreyi korumak için "kent-havza-bölge-ülke" ölçeğinde projeler geliştirmektedir.
  Bu anlamda; "Doğa varlığını yitirirse, insanı kimlikli kılan kültürel birikim yok edilirse, boyutlandırmaya çalıştığımız "baş döndürücü teknolojik gelişmeler" oturacak sağlıklı zemin bulamaz. Bu nedenle, yaşamı anlamlı kılan temel öğeleri tüketmeden, onlarla birlikte yaşayacağımız günler" amaçlanmaktadır.
  ÇEKÜL vakfı'nın "koruma-değerlendirme-yaşatma" amaçlı projelerinin hayata geçirilebilmesi ve sonuç alınabilmesi için benimsenen strateji "kamu-yerel-sivil-özel birlikteliği" ne öncelik verilmesidir. Toplumun kendini diri tutan tüm kesimlerinin ortak amaca yönelmesi, böylece sağlanır. ÇEKÜL'ün amacı çevreyi ve doğal mirasları koruma altına almaktır.


 7. Ziyaretçi
  çok memnunum aher o olmasaydı asla ve asla ödevimi,yapamazdım sevgilerle rana

 8. Ziyaretçi
  Sayin arkadaş çekül benim bildiğim kadariyla çevreyle ilgileniyor

 9. Ziyaretçi
  ağaçlandırma ve doğayı koruma vakfıdır TEMA ya da benzer

+ Yorum Gönder


çekülün yaptığı çalışmalar,  çekül yaptığı çalışmalar,  çekülün yaptığı çalışmalar nelerdir,  çekülün görevleri nelerdir,  çekül yaptığı çalışmalar nelerdir,  çekül ün görevleri nelerdir