+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Lodos migreni tetikler mi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Lodos migreni tetikler mi
  Lodos migreni tetikler mi? 2. Gülden
  Devamlı Üye

  Lodos migreni tetikler mi

  Migrenin yol açtığı ciddi sorunlardan biri de aile sorunları. Eşlerden biri, ikide bir baş ağrısı çekmeye başlarsa bir süre sonra diğer eş ona kızmaya başlıyor ya da çocukları mutsuz oluyor. Bu açıdan migren aynı zamanda bir sosyal sorun…

  Migrenlilerin yüzde 15-20 kadarında ‘aura’ denilen bir dönem var. Aura döneminde kişi görme alanında kırık çizgiler, parlak ışıklar görmeye başlar. Görmesi bulanıklaşabilir, uyuşma ve konuşma güçlüğü görünebilir. Genellikle 15-20 dakika en çok bir saat kadar sürer. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aksel Siva migrenin hastanın hayatına etkileri ile ‘auralı migren’ türünü anlattı.

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Lodos migreni tetikler mi  Migrenlilerin yüzde 15-20 kadarında ‘aura’ denilen bir dönem var. Aura döneminde kişi görme alanında kırık çizgiler, parlak ışıklar görmeye başlar. Görmesi bulanıklaşabilir, uyuşma ve konuşma güçlüğü görünebilir. Genellikle 15-20 dakika en çok bir saat kadar sürer. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aksel Siva migrenin hastanın hayatına etkileri ile ‘auralı migren’ türünü anlattı.

+ Yorum Gönder