+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Hangi baharat kanseri önlüyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hangi baharat kanseri önlüyor
  Hangi baharat kanseri önlüyor? 2. FERZAN
  Yeni Üye

  Hangi baharat kanseri önlüyor
  baharat, sağlık, kanser

 3. Suskun Karizma
  Devamlı Üye
  KANSERİ ÖNLEYEN BİTKİLER VE BESİNLER


  * Kekik : Özellikle et yemeklerimizin vazgeçilmezi kekik, çok iyi bir kanser savaşçısı. Roswell Park Memorial Institute tarafından yapılan bir araştırmaya göre, kekikte bulunan beta karoten maddesi kansere karşı savaşta önemli bir yardımcınız olabilir.
  * Yaban mersini : Son dönemlerde, adından sıkça bahsettiren ve artık beslenme alışkanlıklarımız arasında yer almaya başlayan yaban mersini, gerçek bir kanser düşmanı. Lund Üniversitesi’nde yapılan bir araştırma yaban mersininde bulunan liflerin bağırsakla ilgili sağlık sorunları yaşamanızın önüne geçtiğini ve kolon kanseri riskini azalttığını saptadı.
  * Biberiye : Özellikle et yemeklerine çok yakışan biberiye, son dönemlşerde zayıflamak isteyenlerinde tercih ettiği alternatif bir bitki. Journal of Food Science’da yayınlanan bir makaleye göre, etinizi biberiyeyle pişirmek kansere yol açan heterosiklik aromatik aminlerin sayısının azalmasına yol açıyor.
  * Balık : Enaz haftada 2 defa tüketilmesi gereken balık, günlük olarak belirli bir miktarda tüketildiği taktirde, kanser riskini %50 gibi çok büyük oranda düşürüyor. The International Agency for Research on Cancer tarafından yapılan bir araştırma, günde sadece 100 gram balık tüketmenin kanser hastalığına yakalanma riskini yarı yarıya azalttığını saptamış.

+ Yorum Gönder