+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Kadınlar neden makyaj yapar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kadınlar neden makyaj yapar
  Kadınlar neden makyaj yapar? 2. Gülden
  Devamlı Üye

  Kadınlar neden makyaj yapar


  Yüzünü aynada makyajsız gören kadının, makyajdan sonra yüzünün başkalarına nasıl görüneceği öngörüsü ve iyimserliğiyle harekete geçtiğini belirlediler
  Daily Telegraph'ın haberine göre, bir Japon kozmetik firması için, beyin uzmanı Dr. Ken Mogi ve ekibi tarafından yapılan ve 2 yıl süren araştırmada, kadının yüzünü makyajlı ve makyajsız olarak nasıl algıladığıyla ilgili beyinde farklı faaliyetlerin bulunduğu belirlendi.
  Beyin tarama cihazı kullanan bilim adamları, beynin kaudat çekirdeğindeki faaliyetleri incelediler. Tarama sonucunda, bir kadın kendini makyajsız gördüğü vakit başkalarının kendisini nasıl göreceğini öngördüğünü ve beynin "ödül sisteminin" herekete geçerek zevk hissi veren dopamin salgıladığını saptadılar.
  Araştırmacılardan Keişi Saruwatari, "Daha önceki araştırmalardan biliyoruz ki, beynin bu bölümü herekete geçtiğinde belli faaliyetlerden zevk alırız. Bunu şöyle yorumluyoruz; bir kadın yüzüne baktığında makyaj yaptığı zaman nasıl görüneceğini tahayyül ediyor" dedi
  Saruwatari, "Burada beklenti, teşvik ve hevesin bir karışımı söz konusu. Makyaj kadınlarda, diğerleriyle ilişki kurulmasına ve zevk duyulmasına katkıda bulunuyor" diye ekledi.
  Bilim adamları araştırmadan önce, kadınların makyajdan sonra pozitif hisler içine girdiklerini düşünüyorlardı.
  Bunun kadınlar arasında yapılan bir araştırma olduğunu hatırlatan bilim adamları, bir erkek sabah traş olduğunda ve yüzüne traş kolonyası sürdüğünde de benzer hisler içinde olabileceğini söylediler

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Kadınlar neden makyaj yapar


  Herşeyin sahtesine çakma derler tamam da neden çakma derler acaba? Mesela kapının kolu kırılmıştır onun yerine kola benzer birşeyi oraya çakarsın Yada elektronik aletinin bir yeri kırılmıştır onun yerine ona benzer birşey monte edersin gibi mi acaba?
  Bilen varsa bana da yazsın da bende bileyim.Gelelim başlığın konusuna makyajOldum olası sevmediğim çakma güzellik çabaları.Sahi bilen var mi bu kadınlar neden makyaj yapar?

+ Yorum Gönder