+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Yağlı Cilt Bakımının Püf Noktaları nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yağlı Cilt Bakımının Püf Noktaları nelerdir
  Yağlı Cilt Bakımının Püf Noktaları nelerdir? 2. Gülden
  Devamlı Üye

  Yağlı Cilt Bakımının Püf Noktaları nelerdir  Yağlı ciltlerde aşırı yağlı ürünler, hassas ciltlerde ise daha az hasar verecek narin ürünler tercih edilebilir. Yağlı ciltlere özgün yağ bağlayıcı likit veya jel şeklinde temizleyicileri tercih edin. Krem bazlı, kakao yağı, lanolin içeren sabunlardan uzak durun. Losyon şeklinde suyu çekip tutan (humectane) maddeler içeren nemlendiricileri tercih edin. Ergenlik çağındaki gençlerde görülen hormon değişiklikleri nedeniyle yağlı ve akneye yatkın cildin temizliği ve doktor tarafından önerilen ürünlerin düzenli kullanılması önemlidir. Yağ içermeyen (oil-free) güneşten koruyucuları kullanın. Cildinize fazla parlak diyerek, yağı kurutmak için sert sabun, alkol, fırça, kese kullanmayın. Cilt temizliğini günde 2-3 kezden fazla yapmayın.

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Yağlı Cilt Bakımının Püf Noktaları


  Cildi yağlı olanlar için bakım önerileri Yağlı ciltliler cildinin yağlanmasını nasıl engelleyebilir? Yağlı ciltlerin özellikleri nelerdir? İzleyin, cildi yağlı olanlarda sık görülen problemler nelerdir, yağlı cilt için yapılması gereken düzenli bakım nasıldır, yağlı cildi olanlar ciltlerini ne tür bakım ürünleri ile temizlemeli, uzmanından öğrenin. Yağlı cildi olanlar akne, sivilce gibi sorunlarından nasıl kurtulabilir? Yanıtlar forum acil de .

+ Yorum Gönder