+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Almanca bilgim olmadan Almanya'ya gidebilir miyim Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Almanca bilgim olmadan Almanya'ya gidebilir miyim
  Almanca bilgim olmadan Almanya'ya gidebilir miyim ve yüksek öğrenimime başlamadan önce orada Almanca dil eğitimi alabilir miyim? 2. Gülden
  Devamlı Üye

  Almanca bilgim olmadan Almanya'ya gidebilir miyim

  Evet, Almanya’ya Almanca bilginiz olmadan gidebilirsiniz ve Yüksek öğrenime başlamadan önce Almanca dil kursu alabilirsiniz. Bu durumda, Almanya vize başvurunuzun olumlu sonuçlanması için Dil Kursu Kaydıyla birlikte Yüksek Öğrenim Şartlı/Ön Kabul Belgesi de ibraz etmeniz gerekmektedir. Bu şartlı kabul belgesini bir uzman desteği almadan edinmeniz kolay değildir. Firmamız, bu konuda size gerekli desteği sağlayacaktır

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Almanca bilgimiz olmadan Almanya'ya gidebilir miyiz


  Bu sorunun net bir cevabi yok aslinda. Almanya'ya almanca bilginiz olmadan gelmeniz mümkün. Lakin Almanya'da üniversite egitimi almak istiyorsaniz, Alman üniversitelerindeki lisans egitimlerinin cogunlugunun almanca oldugunu hesaba katarsak, ingilizce bir programa basvurmayacaksaniz, almanca ögrenmeniz gereklidir. Bu durumda yapabileceginiz bir takim seyler mevcut tabi ki:

  Birinci yol, Almanya'da sartli kabul veren üniversitelerden birine basvuracaksiniz. Bu sartli kabul, eger almanca yeterliliginiz yoksa bir sonraki sene icin Almanya'daki üniversitede size almanca yeterliliginizi sagladiginiz taktirde yer saglayacaktir. Yani almanca ögrenmeniz icin size süre saglayacaktir ve üniversitedeki yerinizi koruyacaktir. Bu yol vize almaniz icin tavsiye edilen yoldur. Cünkü konsolosluk, Alman üniversitelerin size kabul verdigini sizinde Almanya'da egitim ile ilgilendiginizi bilmek istiyor.

  Ikinci yol ise Almanya'ya ögrenci adayi vizesi ile gelmektir ki bu benim zamaninda izledigim yoldur. Almanya'da üniversiteye basvurmuyorsunuz. Onun yerine kendinize almanca dil kursu ayarliyorsunuz ve üniversite icin gerekli bütün belgelerinizle vizeye basvuruyorsunuz. Almanca kursunuz sirasinda veya sonrasinda ise Almanya'daki üniversitelere basvuruyorsunuz. Yani basvuru sürecini Almanya'da yapiyorsunuz.

+ Yorum Gönder