+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Almanca (DSH) Dil Sınavına Türkiye'de de girebilir miyim Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Almanca (DSH) Dil Sınavına Türkiye'de de girebilir miyim
  Almanca (DSH) Dil Sınavına Türkiye'de de girebilir miyim? 2. Gülden
  Devamlı Üye

  Almanca (DSH) Dil Sınavına Türkiye'de de girebilir miyim

  Hayır, bu sınav sadece Almanya'daki üniversiteler ve yetkili kurumlar tarafından yapılır. Ancak üniversiteler KDS, GDS, ZOP, KMK II sertifikalarını da kabul edebilmektedir. Bu sertifikaların dışında TestDaF sınavı da kabul görebilmektedir.

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Almanca (DSH) Dil Sınavına Türkiye'de de girebilir mi  Almanya’da üniversitelere doğrudan başvurabilmeniz Mittelstufe seviyesinde Almanca bildiğinizi kanıtlamanız gerekmektedir. Daha önce böyle bir Almanca eğitimi aldıysanız bunu kanıtlamak için TestDAF sınavına girmelisiniz. Bu sınav Almanca yeterliliğinizin resmi olarak ölçülüp belgelendirildiği ve Almanya’da tüm üniversiteler tarafından kabul edilen bir ölçme değerlendirme aracıdır. Eğer iyi derecede Almanca bildiğinizi düşünüyorsanız bunu belgelendirmek için Türkiye’de bulunan Gothe Institute kuruluşları bünyesinde bu sınava katılabilirsiniz.
  Yeterli Almanca bilginiz yoksa o zaman Almanya’daki eğitiminize öncelikle bir dil okulunda başlatılırsınız. Dil okuluna yerleştirilecek olan öğrencilerimize öncelikle gidecekleri üniversiteden şartlı kabul alınır. Şartlı kabulde öğrencinin gerekli dil yeterliliğine ulaşması halinde üniversite eğitimine başlayabileceği yazar ve öğrencilerimiz bu garanti ile dil eğitimlerini almaya başlar. Birçok üniversite alınması gerken Almanca eğitimi süresinin en az 600 saat olmasını ve Mittelstufe seviyesinde Almanca bilinmesini şart koşar. Bazı üniversitelerde ise bu rakam 800 saat olabilir.

+ Yorum Gönder