+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Müzik yetenek testi nedir ve nasıl yapılmaktadır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Müzik yetenek testi nedir ve nasıl yapılmaktadır
  Müzik yetenek testi nedir ve nasıl yapılmaktadır? 2. Gülden
  Devamlı Üye

  Müzik yetenek testi nedir ve nasıl yapılmaktadır

  Anadolu Güzel Sanatlar Liseleri yetenek sınavıyla öğrenci almaktadır.Yetenek sınavlarını her okul kendi bünyesinde yapmaktadır. Anadolu Lisesi giriş sınavlarına girme zorunluluğu yoktur. Yetenek sınavına girebilmek için öğrenciler önkayıt yaptırmak zorundadırlar.
  Öğrenciler mezun oldukları ilköğretim okulu müdürlüklerinden alacakları not durum çizelgesi ile girmek istedikleri Anadolu Güzel Sanatlar Liselerine ön kayıt yaptırdıktan sonra belirlenen tarihlerde başvuruda bulundukları alanları ile ilgili 3 aşamalı yetenek sınavına girerler.

  RESİM
  1.Asamaesen (karakalem)
  2.Asama:İmgesel Çalışma (Renkli)
  3.Asama:Mülakat

  MÜZİK
  1.Asama :İşitme
  2.Asamaesin Rengi ve Gürlüğü
  3.Asamaiksiyon
  Sınav sonucunda her bölüm için 24 asil 24 yedek olmak üzere 48 öğrenci belirlenir.Asil listeden kontenjan dolmadığı takdirde yedek listeden sıra ile kayıt yapılır.
  Okula kesin kayıt hakki kazanan öğrenciler belirlenen tarihlerde diploma nüfus cüzdanı,4 adet resim,zarf ve pullarla birlikte okul idaresine başvurarak kesin kayıt yaptırabilirler.
  Okulumuz kız ve erkek yatılı olup ilgili şartları taşıyan öğrenciler yatılılığa kabul edilir.

  ÖNEMLİ NOT :
  Önkayıt son başvuru tarihi genel olarak Anadolu Liseleri giriş sınavları açıklanmadan bitmektedir. Anadolu Güzel Sanatlar lisesinin yetenek sınavına girmek isteyen öğrencilerin mağdur olmamaları için Anadolu Liselerine Giriş sınavının sonucunu beklemeden önkayıt yaptırmaları gerekmektedir.

  Not: Programlamalar da sonradan herhangi bir değişiklik olabileceği için okulla sürekli irtibat halinde olunuz.
  DİKKAT: HER OKUL KENDİ KOŞULLARINI BELİRLEYEBİLİR….

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Müzik yetenek testi nedir ve nasıl yapılmaktadır

  1. Kara Kuvvetleri Komutanlığı Askerî Liseleri Kuleli ve Maltepe Askerî Liseleridir. TSK Bando Astsubay Hazırlama Okulunun öğrenci temini K.K.K.lığı tarafından yapılmaktadır. Kuleli Askerî Lisesi İSTANBUL’un Çengelköy; Maltepe Askerî Lisesi İZMİR’in Güzelbahçe, TSK Bando Astsubay Hazırlama Okulu ise ANKARA’nın Bakanlıklar semtinde bulunmaktadır. Askerî Lise mezunları Kara Harp Okulu (ANKARA)na ve K.K.K.lığının ihtiyaç duyduğu alanlarda fakülte ve yüksek okullara; TSK Bando Astsubay Hazırlama Okulu mezunları ise Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu (ANKARA) ile belirlenen kontenjan dâhilinde Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bando Şefliği bölümüne gönderilmektedir.  2. Başvurular belirlenen tarihlerde (Genellikle Şubat-Mart ayları) http://www.tsk.tr/ ve http://www.osym.gov.tr internet adreslerinde belirtilen ÖSYM temsilciliklerince yapılmaktadır.  3. Askerî Liseler ile Bando Astsubay Hazırlama Okulunda öğrenim görecek öğrencilerin temin faaliyeti aşamaları ve bu konuda açıklayıcı bilgiler aşağıda belirtilmiştir.+ Yorum Gönder


müzik yeteneği testi,  müzik yetenek testi