+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda İşsizlik ödeneği ile işsizlik yardımı arasındaki fark nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İşsizlik ödeneği ile işsizlik yardımı arasındaki fark nedir
  İşsizlik ödeneği ile işsizlik yardımı arasındaki fark nedir? 2. FERZAN
  Yeni Üye

  İşsizlik ödeneği ile işsizlik yardımı arasındaki fark nedir


  Eğer işten çıkarıldığınız tarih içinde 3 yıl geriye dönük olarak 600 gün sigorta primi ödemişseniz 6 ay, 3 yıl geriye dönük 900 gün prim ödemişseniz 8 ay, 3 yıl geriye dönük 1080 gün prim ödemişseniz 10 ay işsizlik maaşından faydalanabiliyorsunuz. Alacağınız ücret ise son 120 günün brüt ücretinin yüzde 40′ı kadar işsizlik maaşı almaya hak kazanıyorsunuz.

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  İşsizlik ödeneği ile işsizlik yardımı arasındaki fark


  İşsizlik Sigortası uygulaması ülkemizde 08.09.1999 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan 4447 sayılı Kanunla 01.06.2000 tarihinde yürürlüğe girmiş, bu tarihten itibaren sigortalılar adına işverenlerden işsizlik sigortası kesilmeye başlanmıştır.

  Kanunda, bir işyerinde çalışırken, çalışma istek, yetenek, sağlık ve yeterliliğinde olmasına rağmen, herhangi bir kasıt ve kusuru olmaksızın işini kaybeden ve Türkiye İş Kurumuna başvurarak çalışmaya hazır olduğunu bildiren kimse işsiz, bu kimsenin içinde bulunduğu durum da işsizlik olarak ifade edilmiştir.

+ Yorum Gönder