+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Gümüşün sağlığa zararı var mıdır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Gümüşün sağlığa zararı var mıdır
  Gümüşün sağlığa zararı var mıdır? 2. Gülden
  Devamlı Üye

  Gümüşün sağlığa zararı var mıdır


  Gümüşün sağlığa hiçbir zararı yoktur. Tam tersine, gümüşün eski zamanlardan beri yaraları tedavi amaçlı kullanımı mevcuttur. Modern tıpta da açık yara ve yanık tedavilerinde gümüş iyonları ihtiva eden ilaçlar kullanılmaktadır. Yeni doğan bebeklerin gözlerine dezenfekte etmek amaçlı gümüş nitrat solüsyonu damlatılmaktadır. Evlerimizde gümüş çatal, kaşık, bıçak vs kullanımı ile de günlük yaşamımızda oldukça yer verdiğimiz bir metal olup ayrıca takı olarak ta çokça tercih edilmektedir. Bazı kişilerin gümüş takıya karşı alerjisi olduğu bilinse de bu alerji gümüş metalinden değil takının alaşımında kullanılan krom, nikel gibi diğer metallere karşıdır. Bu metaller gümüş takılara genellikle sağlamlık ve parlaklık vermek amacıyla katılmaktadır.

 3. SuskuN PrenS
  Devamlı Üye
  Gümüşün sağlığa zararı var mıdır


  Çürüme nedeniyle hasarlanmış dişleri onarmakta en sık kıllanılan iki malzeme gümüş amalgam ve kompozşt dolgulardır. Bazı durumlarda bunların biri diğerine tercih edilir ve benzer şekilde her ikisinin de çeşitli dezavantajları vardır. Buna ek olarak bazı sağlık uzmanları amalgam dolguları sorgulamakta ve hiçbir şart altında kullanılmamaları gerektiğini söylemektedir.

 4. Ziyaretçi
  Amalgam dolgular civa da içerdiğinden kulanimin dan kaçinilmaktadir

+ Yorum Gönder


gümüşün zararları,  gümüşün vücuda zararları,  gümüş iyonunun zararları,  gümüş nitrat zararları,  gümüş iyon zararları,  gümüş nitratın zararları