+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Geçmişten günümüze gelen birçok icat insanlar için neden önem taşımaktadır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Geçmişten günümüze gelen birçok icat insanlar için neden önem taşımaktadır
  Geçmişten günümüze gelen birçok icat insanlar için neden önem taşımaktadır 2. FERZAN
  Yeni Üye

  Tüm icatlar insan hayatında belirli alanlarda birçok kolaylık sağlamıştır.örnek vermek istersek matbaakullanım amacı yazıyla kendini ifade etmek biz insanlar bu gibi icatlar olmadan yaşayamazdık değil mi? sonuç olarak icatlar ihtiyaçlarımız göz önünde bulundurularak keşfedilmiştir
 3. Ziyaretçi
  Geçmişten günümüze gelen birçok icat insanlar için neden önem taşımaktadır

  --------------------------------------------------------------------------------
 4. Ziyaretçi
  İnsanların hayatını kolaylaştırır.Mesela ampul eğer ampul bulunmasaydı her yer kapkaranlık olurdu bu da bizim için çok zor olurdu.

 5. Ziyaretçi
  catlar insan hayatında belirli alanlarda birçok kolaylık sağlamıştır.
  İlk başta insanlar için sadece yağmurun, karın, soğuğun, sıcağın zamanını bilmek yetiyor, mevsimler insanların hayatlarını yönetip, hasat zamanını, göç zamanını, barınma zamanını söylüyorlardı. Gittikçe daha küçük zaman birimlerine ihtiyaç duyan insan, yılı aylara ve haftalara bölmeye başlamışlardır. Zamanın geçişinin en belirgin göstergesi olan gün, güneş doğunca başlıyor ve çalışma süresi aydınlık zamanı kaplıyordu. İnsanların geceyi gündüze benzer kılma çabaları, günü daha küçük zaman birimlerine ayırmayı gerektiriyordu. Dakika ve saniyeler daha çağdaş dönemlerin ürünü olmakla birlikte, insanlar günü birkaç bölüme ayırmaya çalışmışlar ve gittikçe daha küçük zaman dilimlerine ihtiyaç duymuşlardır. Daha küçük zaman birimlerinin tarihi takvimle paralellik gösterir. Yılı ilk olarak birimlere bölen Sümerler, günü de ilk bölenler olmuşlar ve zamanı ölçmeye başlamışlardır.

  Örneğin matbaa;kullanım amacı yazıyla kendini ifade etmek.Sonuçta insanlar icatlar olmadan yaşamaları güçleşirdir. Sonuç olarak icatlar ihtiyaçlarımız göz önünde bulundurularak keşfedilmiştir.

+ Yorum Gönder


geçmişten günümüze gelen birçok icat insanlar için neden önem taşımaktadır,  geçmişten günümüze gelen birçok icat neden önem taşımaktadır,  geçmişten günümüze gelen icatlar insanlar için neden önem taşımaktadır,  geçmişten günümüze gelen birçok icat insanlar için neden önem taşımaktadır kısaca,  geçmişten günümüze gelen bir çok icat neden önem taşımaktadır