+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Abasıyanık kumpanya hikayesinin özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Abasıyanık kumpanya hikayesinin özeti
  abasıyanık kumpanya hikayesinin özeti lütfen acil lazm
  ---- 2. Sibel
  Devamlı Üye

  Sait Faik Abasıyanık (kayıp aranıyor)


  Nevin herkes tarafından çok sevilen birisidir. Herkesin derdini dinleyen, sohbet eden ve onları anlamaya çalışan bir insandır. Babası eski konsolostur. Bu yüzden hayatı biraz bolluk ve rahatlık içinde geçmiştir. Her mekanda olduğu gibi burada da kötü insanlar vardır. Ve bunlar Nevin’i çekememektedirler. Kamarot İrfan da bunlardan birisidir. Kendini çok iyi tanıtmış olmasına rağmen kıvılcım bekleyen insanlar için İrfan’ın sözleri yeterli olmuştur. Onun babası tarafından şımartılmış bir kız olduğunu onunla bununla kahvede sürttüğünü aralarında konuşmaya başlamışlardır. Kocası Özdemir ise onu pek de o kadar sevmemiştir. Ona lüzumlu bir eşya muamelesi göstermiş, nasıl traş sabunu bulamayınca tedirgin oluyorsa, eşi yokken de öyle tedirgin olmuştur. Nevin de kocası Özdemir’den bu derece bir muamele gördüğü için balıkçı Cemal’le dolaşmaya başlar. Gittiği her yerde ihtiyacı olan huzuru aramaktadır. Gördüğü herhangi bir biletçiye bile anında içi ısınmakta, sanki ilacı ondaymışcasına ondan birşeyler alacağına inanmaktadır. Bir defasında Cemal’le görüştüğünde boşanma meselesini konuşur. Nevin kocasından boşanıp tekrar İstanbul’ a dönecektir. Daha sonra boşanma işleri için Ankara’ya gider. Fakat Nevin’in içi çok daralmıştır. Artık Nevin’in sıkıntıları bir ara öyle bir dereceye gelir ki midesindeki ağrıdan duramaz olur.

  Fakat Nevin bu durumdan iyice bunalmıştır. Eve dönmesine imkan yoktur. “Konsolosun kızı” ile “Balıkçı Cemal’in arkadaşı” arasında mekik dokumak için sinirleri artık müsait değildir. Böyle bir yaşayışın zevksizliğini, hastalığını hiç sevmemiştir. Başka yerlerde başka hayatlara yelken açacaktır. Babasına bir mektup yazar ve istasyondan bir trene atlayarak huzura doğru yolculuğa çıkar.

 3. Ziyaretçi
  çok yardmcı oluyor tşkkür edrmm
 4. Ziyaretçi
  çok işime yaradı tşkkürler

 5. Ziyaretçi
  çok teşekkür ederim işime yaradı.

 6. Ziyaretçi
  Çok sağolun çok yardımcı oldu

 7. Ziyaretçi
  SAOL TÜRKÇE ÖDEVİM BİTTİ BE kAnKa

 8. Ziyaretçi
  bunu kaldırın yada başlıgı dğitirin kumpanya değil bu kayıp aranıyor ısımlı kıtap

+ Yorum Gönder


sait faik abasıyanık kumpanya özeti,  sait faik abasıyanık kumpanya özet,  kumpanya sait faik abasıyanık özeti,  sait faik abasıyanık kumpanya kitabının özeti,  sait faik kumpanya özeti,  kumpanya sait faik abasıyanık özet