+ Yorum Gönder
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Tavşanın ingilizce tanıtımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Tavşanın ingilizce tanıtımı
  tavşanın ingilizce tanıtımı tavşanın ingilizce olarak tanıtımı varmı 2. Asel
  Bayan Üye

  Rabbits are fast-moving, big-eared mammals. There are about 25 different species of rabbits. They live in a variety of environments, including deserts, swamps, marshes, forests, grasslands, and prairies. Rabbits are found on every continent except Antarctica.

  Most rabbits live for about a year in the wild. They are hunted by dogs, foxes, raccoons, weasels, bobcats, lynxes, hawks, and eagles. They have a fast reproductive rate.

  Anatomy: Rabbits range in size from 1 to 2 feet (30 to 60 cm) long. They have very big and powerful hind legs which they use for hopping and for digging burrows.

  Diet: Rabbits are herbivores (plant-eaters). They eat grass, leaves, bark, and twigs.

  Classification: Kingdom Animalia (animals), Phylum Chordata (having a notochord), Class Mammalia (mammals), order Lagomorpha (rabbits, hares, and pikas), Family Leporidae (rabbits and hares), many Genera.
 3. Ziyaretçi
  çok güzel teşekkürler
 4. Ziyaretçi
  acaba türkçesinide yazabilirmisin yakında?????????

 5. Asel
  Bayan Üye
  acaba türkçesinide yazabilirmisin yakında
  Tavşan Tanıtımı


  Tavşanlar gece aktif hayvanlardır. Yani alacakaranlıkta yada gece daha fazla faaliyet gösterirler. Arka bacakları ön bacaklardan daha uzundur. Üst dudakları ise derin olarak yarıktır. Tavşanların dişleri sürekli olarak uzar. Sürekli uzayan bu dişlerini törpüleyerek kısaltma zorunluğunda oldukları için tavşanlar kemirme ihtiyacı duyarlar. İkinci kesici dişleri küçük kalarak birinci kesici dişlerin arkasına itilir. Köpek dişleri ise tavşanlarda yoktur. Testisler genellikle 3. aydan sonra karın boşluğundan scrotum içine iner. Ayrıca testisler tavşanlar tarafından karın boşluğuna çekilebilir. Bu sebeple küçük tavşan yavrularında cinsiyetlerini ayırmak daha zordur.

  Tavşanların burunlarında dokunma hücreleri vardır ve iyi koku alırlar. Üst dudakta aşağı yukarı haraket eden 20-25 adet duyum iplikçikleri vardır. Bu duyum hücrelerini kullanarak çevre hakkında daha fazla bilgi edinmeye çalıştıkları için tavşanların burunları ve üst dudakları sürekli olarak hareket halindedir.

  Tavşanlar sıcakkanlı hayvanlar olup memeli sınıfının tavşanlar takımında yer almaktadırlar. Kemirgenler ayrı bir takımdır ve o takıma tavşanlar girmezler.

  Beslenmelerine gelince otçul (herbivor) hayvanlardır. Özellikle yoncayı tercih ederler. Tavşanların gebelik süresi 29-33 gün olması ve yılda 5-8 doğum yapabilmeleri ve her doğumda da ortalama 6-10 yavru vermeleri bir tavşan çiftini bir yılda inanılmaz rakamlara ulaştırır.

  Tavşanlar için en uygun çevre ısısı 15-18 derecedir. Yüksek rutubetle seyreden 30 derecenin üzerindeki sıcaklıklarda ısı stresi gelişir. Bu durumda tavşanların üreme fonksiyonunda bozukluklar ve ölüm oluşabilir. Aynı şekilde tavşanın yaşadığı yerin sıcaklığının 10 derecenin altına inmemesi gerekmektedir. Yetişkin tavşanlar tüyleri sayesinde bu sıcaklıklardan yavrular kadar etkilenmesede, özellikle yeni doğmuş olan yavrular tüysüz doğacağı için çevre sıcaklığının daha yüksek tutulmasında fayda vardır.

  Tavşanlar doğada av konumunda oldukları için ürkek canlılardır. Özellikle yeni almış olduğunuz bir tavşanınız varsa yeni ortamına alışıncaya kadar daha dikkatli davranmalısınız. Tavşanınızın yaşadığı yerde gürültülü seslerin çıkarılması tavşanınızı strese sokabilir.


 6. Ziyaretçi
  Thank you verimach gerçekten güzel site

 7. Ziyaretçi
  çok güzel performans ödevinden 100 alıcam olllley

 8. Ziyaretçi
  çok güzel olmuş kim yazmışsa ellerine sağlık performans ödevide yüz alıcamm

 9. Ziyaretçi
  gerçekten 100 alıcam 1 de Türkçesi olsa bal dök yala yani dimi arkadaşlar ?

 10. Ziyaretçi
  bunu türkçeye çevirebilirmisin

+ Yorum Gönder


tavşanın ingilizce tanıtımı,  ingilizce tavşan tanıtımı,  tavşanın ingilizce özellikleri,  tavşan ingilizce tanıtımı,  tavşanın özellikleri ingilizce,  tavşan ingilizce tanıtım