+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Öğrenci odası ve Soru (lar) ile Cevap (lar) Forumunda Teknoloji ile ilgili fıkralar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Teknoloji ile ilgili fıkralar
  teknoloji hakkında bilgisi olmayan insanların hakkında fıkralar bulunabilinir mi örnek veriniz 2. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Teknoloji ile ilgili fıkralar

  UNUTKANLIK

  Bir bilim adaminin deney raporlarindan:
  1. gun : Fare uzun sure labirentin icinde dolandi ama peyniri bulamadi. Icguduleri zayif
  3. gun : Negatif. Sadece labirenti degil, odanin hemen her yerini aradi; tum dolaplari, cekmeceleri, kavanozlari karistirdi. Hatta bir tablonun arkasina ve ceplerime bile bakti Bu fare tam bir salak.
  7. gun : En ufak bir ilerleme yok. Artik arama istegini bile kaybetti, telefonla kosedeki bufeden iki karisik tost, bir ayran istemis. Zekadan boylesine yoksun olusu deneylerimde yol almami onluyor.
  18. gun : Zamanla becerilerini gelistirmesi lazimdi,ama sifir! Bursa'dan aradi, 'kaygilanmamami, peyniri bulacagini' soyledi. Ona gittikce peynirden uzaklastigini anlatmaya calistim, ama dinlemedi. Ciddi zeka problemi!
  74. gun : Umutsuzluga kapiliyorum; fare, henuz bir zeka belirtisi gosteremedi. En son Tibet'ten aradi, hayatin anlami gibisinden birsey buldugunu soyledi. Ama peyniri bulamamis ve artik umrunda da degilmis Aptal hayvan! Hayallerimden ve kariyerimden geriye kuflu peynirler kaldi.
  93. GUN : LABIRENTIN ICINE KOYMAYI UNUTTUGUM ICIN FARENIN PEYNIRI BULAMADIGINI FARKETTIM


  SOBA

  Bir gün bir jeoloji mühendisi, bir mimar ve birde fizikçi bir köyde IQ'sü çok yüksek olan ve kücük bir köyde yaşayan bir adamın yanına onu tanımak için gidiyorlar Eve vardıklarında adamın karısı onları karşılıyor çay ıkram etdikten sonra kocasının bir işi olduğunu ve hemen gelecegini söylüyor
  Bu üçlü adamı beklerken evdeki sobanın çok qarip bi şekilde eyimli ve yerden yaklaşık 40-45cm yüksekte olduğunu fark ediyorlar ve çeşitli yorumlar yapıyorlar
  Fizıkçi:
  - Bence soba bu şekilde iken evdeki hava akımlarını dıkkate alırsak daha fazle ısıtır Mimar:
  -Bu soba evin mimarisine göre yapılmıştır Jeoloq:
  - Bu bölgenin jeotermal ve coğrafi konumundan dolayı böyledir. Bunlar bu konuyu tartışıken adam gelıyor.ve tartışmaya son noktayı koyuyor
  -BORU YETMEDI


  EVLİLİK

  Adam karisi ile birlikte doktora muayene olmaya gider Muayene biter ve doktor odasindan cikarak kadinin yanina gelir ve:
  -'Kocanizin olmemesini istiyorsaniz su kagida yazdiklarimi uygulayacaksiniz' der
  1-Sabahlari guler yuzle guzel bir kahvalti hazirlayinve ise mutlu gitmesini saglayin
  2-Ogleleri eve geldiginde guler yuzle karsilayin ve guzel bir ogle yemegi ile takdir edildigini hissettirin, boylece gunun geri kalan kismini da iyi gecirmesine yardim edin
  3-Aksamlari eve geldiginde yemek ozellikle guzel olmali. Eve gelince eline bir kadeh icki verin dinlenmesini saglayin.
  4-Haftada en az uc kere birlikte olun, eger isterse daha fazla birlikte olun.Ve tamamiyla tatmin oldugundan emin olun.'Eger bu dediklerimi harfiyyen uygularsaniz kocanizin saglik yonunden hicbir problemi olmayacak' der doktor. Eve geldiklerinde adam karisina sorar,
  -'Ne dedi doktor sana?
  Kadin cevaplar:
  ÖLECEKMİŞSİN !!


  NOSTRADAMUS

  Nostradamus adındaki biradam geleceği ve kainattı görür. İlk önceleri korkar ama sonra alışır. Ona deliderler ama onlar gerçektir. O, 1 ci 2 ci dünya savaş larını görür atom bombalarını doğanın yok oluşunu herşeyi ama herşeyi görür yani kısaca (0,500 yıl önce bugünü ve yarını gördü o gün o,na deli dediler bugün ise söydiklerini değerlendirmek bize düşüyor  SAĞIR

  BİR BİLİM ADAMI ÇEKİRGELER ÜZERİNDE ARAŞTIRMA YAPIYORMUŞ ÇEKİRGENİN 1'İNCİ AYAĞINI KOPARMIŞ.
  ÇEKİRGEYE ZIPLA DEMİŞ. ÇEKİRGE ZIPLAMIŞ.
  RAPORUNDA ÇEKİRGENİN 1'İNCİ AYAĞINI KOPARDIM.
  ÇEKİRGEYE ZIPLA DEDİM ÇEKİRGE ZIPLADI DİYE YAZMIŞ.
  ÇEKİRGENİN 2 VE 3'ÜNCÜ AYAĞINI KOPARMIŞ. ÇEKİRGEYE ZIPLA DEMİŞ ÇEKİRGE YİNE ZIPLAMIŞ.
  RAPORUNDA ÇEKİRGENİN 2 VE 3'ÜNCÜ AYAĞINI KOPARDIM.
  ÇEKİRGE YİNE ZIPLADI.DİYE YAZMIŞ.
  BİLİM ADAMI ÇEKİRGENİN 4'ÜNCÜ AYAGINI KOPARMIŞ. ÇEKİRGEYE ZIPLA DEMİŞ ÇEKİRGE ZIPLAMAMIIIŞ.
  RAPORUNDA ÇEKİRGENİN 4'ÜNCÜ AYAĞINI KOPARDIM.
  ÇEKİRGEYE ZIPLA DEDİM.
  SONUÇ:
  ÇEKİRGE SAĞIR OLDU.


  TEMEL

  Bir gün bütün ülkelerin bilim adamlarının davet edildiği bir uzay konferansı için Türkiyeden de bir bilim adamının da yollanması için davetiye gönderilmiş. Düşünmüşler düşünmüşler kimi yollayalalım diye en sonunda Temeli göndermeye karar vermişler. Temel konferansa gitmiş . Konferans başlamış Rus bilimadamı hemen ilk uzaya biz gittik diye böbürlenmiş, Amerikalı bilim adamı aya ilk ayak basan biziz diye böbürlenmiş sırayla tüm ülkelerin bilim adamları konuşmuş, bir ara Amerikalı bilim adamı Temele dönmüş siz ne yaptınız ne çalışmalarınız var diye sormuş, salonda derin bir sessizlik olmuş ve bütün başlar Temele çevrilmiş Temel şöyle bir etrafına bakmış ayağa kalmış ve göğsünü kabartarak Biz Güneşe gidecağüz demiş. Birden bir uğultu ve kıpırdanmalar başlamış ve hemen Rus sormuş ama mümkün değil henüz güneşe erimeden ulaşacak bir uzaygemisi yapılmadı demiş. Temel yine göğsünü kabartarak biz onu da düşündük akşam serinluğunda gidecağuz demiş.


  KONSERVE

  Bir fizikçi bir kimyacı ve bir matematikçi çölde kaybolmuşlar. Yanlarında sadece 1 kutu konserveleri varmış ama konserveyi açabilecek herhangibir aletleri yokmuş. Diğerleri Fizikçiye 'hadi bakalım fizik bilgini kullan ve aç konserveyi' demişler. Fizikçi uğraşmış ama açamamış ve Kimyacıya vermiş. Alda sen aç kimya bilginle demiş. Kimyacı uğraşmış uğraşmış açamamış. Sonra konserveyi matetatikçiye vermişler 'sıra sende' demişler. Matematikçi konserve kutusuna bakmış bakmşş ve demişki: 'VARSAYALIM AÇIK'


  TEZ DANIŞMANI

  Bay Tilki bir gün ormanda dolaşırken Bay Tavşan'a rastladı. Bay Tavşan bir şeyler yazmakla meşguldü.
  - Kolay gelsin, Bay Tavşan. Ne yazıyorsuunuz?
  - Doktora tezimin 1. bölümünü yazıyorum..
  - 1. bölümde teziniz ne?
  - Tavşanlar tilkileri nasıl parçalar? - Yapmayın! Bu hiç de doğru değil. Bu biir bilim adamına yakışmayacak ciddiyetsizlik. Teziniz kökten yanlış.
  - Yaa..! Öyle mi? dedi Bay Tavşan, 'Pekii, gel de deneysel kanıtı gör öyleyse.'
  Bay Tavşan önde Bay Tilki arkada çalılığın arkasına doğru ilerlediler. Bir süre sonra Bay Tavşan yüzünde gülümsemeyle çalılıktan çıkıp geldi ve yerine oturarak yazmaya devam etti.
  Bir zaman geçti. Bay Kurt'un yolu Bay Tavşan'ın bulunduğu yere düştü. Bay Kurt sordu:
  - Kolay gelsin, Bay Tavşan. Ne yazıyorsuunuz?
  - Doktora tezimin 2. bölümünü yazıyorum..
  - 2. bölümde teziniz ne?
  - Tavşanlar kurtları nasıl parçalar? - Yapmayın! Bu doğru değil. Bu bir bilimm adamına yakışmayacak ciddiyetsizlik. Teziniz kökten yanlış.
  - Yaa..! dedi Bay Tavşan,'Gel de sana deeneysel kanıt göstereyim.'
  Bay Tavşan öönde Bay Kurt arkada çalılığın arkasına doğru ilerlediler. Bir süre sonra Bay Tavşan yüzünde gülümsemeyle çalılıktan çıkıp geldi ve yerine oturarak yazmaya devam etti.
  Biz de neler olduğunu merak ettik, tabii. Çalılığın arkasına dolanıp baktık ki Majesteleri Aslan, Ormanın Kralı, haşmetle oturuyor ve etrafında parçalanmış kurt ve tilki.
  Kıssadan Hisse:
  Tezinizin ne olduğu hiç önemli değildir; önemli olan tez danışmanınızın kim olduğudur.
 3. Ziyaretçi
  süper fıkralar var çok beğendim kim yaptıysa ellerine sağlıkkkkkk♥♥♥♥♥♥♥
 4. Ziyaretçi
  fıkralar çok güzel yapanın ellerine sağlık

 5. Ziyaretçi
  fıkralar çok güzel

 6. Ziyaretçi
  güzel muhteşem komik

 7. Ziyaretçi
  çok komik fıkralar olmuş ama bazıları normal olmuş yinede elinize sağlık

 8. Ziyaretçi
  fıkralar müthiş teşekkür ederiz

 9. Ziyaretçi
  bence çok güzel fıkralar ama çok uzunlar kısa ve öz olsa daha iyi olurdu =) yinede işime yaradı çooooooooooook teşekkürer =)

 10. Ziyaretçi
  çok güzel fıkralar var

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu


teknoloji ile ilgili fıkralar,  teknolojiyle ilgili fıkralar,  teknoloji ile ilgili fıkralar kısa,  teknoloji ile ilgili fıkra,  teknolojik aletlerle ilgili fıkralar,  fen ve teknoloji ile ilgili fıkralar